Kolej sevinci 6 saat 15 dakika sürdü

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Spor Bilimleri Fakültesi yetkilileri, 12 Eylül’de antrenörlük bölümünü seçen ve spor sınavı sonrası kayıt için yedek listede 2. olan Çaykur Rizespor Voleybol takımı oyuncusu Cansu Karadereli’yi (18) aradı. telefon edip kaydı iptal ettim. Öğrencinin oluşturduğu kontenjanla bölüme yerleştirildiğini belirtti.

Adının sistemde “kazananlar” arasında yayınlanmasının ardından saat 16.00’da kayıt olmaya hazırlanan Karadereli’yi aynı gün saat 22.15’te arayan görevli hata yapıldığını söyledi. Görevli, kaydı silinen “Helin” isimli öğrenci ile yedekler listesinde ilk sırada yer alan aynı isimli öğrencinin kafasının karıştığını belirtti. Üniversite eğitiminin sevinci kısa süren Rizeli Cansu Karadereli, büyük bir üzüntü yaşadı.

“BANA ‘KAZANDIM’ YAYINLANDILAR”

7 yıldır Çaykur Rizespor Kulübü’nde voleybol oynadığını söyleyen Cansu Karadereli, şunları söyledi:

“Bu yıl üniversiteye giremediğim için öğretmenliğe başladım.

Saat 16.00’da kazandıkça beni sistemde yayınladılar. Belgelerimi hazırlamaya başladım. Saat 22:15’te görevli beni aradı ve kaydını sildiren ile yedekte ilk sıradakinin aynı olması nedeniyle hata yapıldığını bildirdi.

Kayıt olamam dedi. O gece çok kötüydüm. Üniversite yetkilileri daha sonra hata için özür dilemek için tekrar aradı. Memurun hatasıyla üniversitem başlamadan hayatım sona erdi. Bu durumda benim 1 yılım çöp olur.”

“ALGILAMA ÜZERİNE HATA DÜZELTİLDİ”

Cansu Karadereli, Çedil;aykur Rizespor Kulübü'nde voleybol oynuyor.

Cansu Karadereli, Çaykur Rizespor Kulübü’nde voleybol oynuyor.

ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kayıtsız kalan öğrenciler ile yedekte ilk sırada yer alan öğrencilerin isimlerinin benzerliğinden dolayı tarafımızca yapılmış olan 2. yedeğe verilen kayıt hakkı, yanlışlık fark edildikten sonra düzeltilmiştir. Kontenjan Kayıtsız kalan öğrenci ile açılan yedekte ilk sıraya öğrenci kaydedilerek doldurulur.”

Voleybol kontenjanından sadece 2 sporcunun kayıt olabildiği ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nde, listede ilk 2 öğrenciden sonra sıralanan diğer öğrenciler yedek listede kalıyor.

Leave a Comment