Kirli bir ütü nasıl temizlenir? Kirli bir ütü kıyafetlerinizi mahvedebilir

Kirli bir ütü, temiz giysiler üzerinde kötü ve hatta inatçı lekeler bırakabilir. Bu ev hileleri ile ütüyü temizleyebilirsiniz. Yeni ütülenmiş bir giysiden daha güzel bir şey var mı? Ancak, ütünün tabanı kirliyse, ütü giysiyi kolayca bozabilir.

Ancak temizlik için pahalı ve kimyasal yüklü eşyalara ihtiyacınız yok, ancak demir ev malzemeleriyle kolayca ve ucuza temizlenebilir.

Ara sıra ütünün dibine bakın. Altta siyah yapıştırıcı varsa, bir şeyler yapmanın zamanı gelmiştir.

Aşağıda, ev temizlik ürünleriyle herhangi bir sorun yaşamadan ütünün altını temizlemenize ve ütünüzün su haznesini mükemmel durumda tutmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

DEMİRİNİZİN YERALTINI NASIL TEMİZLEYEBİLİRSİNİZ

Ütünün alt kısmında gözle görülür yanık izleri varsa veya yapışkan bir his veriyorsa, temizlik ihtiyacının fark edilmesi kolaydır. Hiçbir şey görünmese bile, ütü giysinin yüzeyinde iz bırakmadan veya giysiyi çekmeden düzgün bir şekilde kaymalıdır.

Ütüyü temizlemeye başlamadan önce, fişin duvarda olmadığından ve ütünün tamamen soğuduğundan emin olun.

fiyat.jpg

Ütüyü temizlemenin uygun bir yolu, özellikle bu amaç için tasarlanmış bir ütü temizleme çubuğu kullanmaktır. Alternatif olarak, bazı kullanışlı işleri deneyebilirsiniz. Temizleme yönteminiz ne olursa olsun, cihazınız için işe yaramazsa, önce ütünün altındaki küçük bir alanda test ettiğinizden emin olun.

DEMİR ALTINI TEMİZLEMEK İÇİN EV HİLESİ

Sabunlu su – Ütünüzün yalnızca hafif bir temizlemeye ihtiyacı varsa, sabunlu suya batırılmış bir süngerle ovalayabilirsiniz. Tabana zarar vereceği için çelik yünü kullanmayın.

Diş macunu – Ütünüzün alt kısmında sabunlu su işe yaramazsa, diş macunu ile temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ütü kuruduğunda, ütünün üzerine bir damla diş macunu koyun ve örneğin bir bez veya mutfak havlusu ile tüm alt alanı ovalayın. Diş macununu nemli bir sünger veya bezle çıkarın.

utunuz.jpg

Sirke – En inatçı demir izleri ve lekeleri için sirke kullanabilirsiniz. Başlamadan önce, sirke taş veya ahşap yüzeylere zarar verebileceğinden ütünün altına bir gazete yayın. Ütünün altını sirke ile nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Küçük bir tencerede eşit miktarda sirke ve tuzu karıştırın.

Karışımı hafifçe ısıtın (sadece ısınır, kaynamaz). Tencereyi temizlemeden önce ocaktan alın.
Ellerinizi ısıdan korumak için lastik eldiven giyin ve süngeri tuz-sirke karışımına batırın.
Ütünün altını hafifçe ovalayarak temizleyin

Leave a Comment