Kılıçdaroğlu’ndan pankart tepkisi: Dilinizi bırakın

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Elazığ’da asılan pankart önünde çekilmiş fotoğrafını paylaşarak, “Sizinle bizim aramızda temel bir fark var. Biz vatanseveriz, sizler de her şeyin caiz olduğunu düşünen fırsatçılarsınız. Vatanseverler değil. devletiyle milletini oy kullanmakla rencide etmek. O oyları ne yapayım? Bırakın bu ayrımcılığı! Bırakın bu dili.

Kılıçdaroğlu'ndan pankart tepkisi: Dilinizi bırakın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da yapacağı grup toplantısı öncesinde AKP İl Başkanı tarafından reklam panolarına asıldığı iddia edilen afişlere, CHP örgütünün astığı ‘hoş geldiniz’ pankartlarına da el konuldu.

KILIÇDAROĞLU’DAN ZOR TEPKİ

Kılıçdaroğlu, afişlerden birinin önünde çektiği bir fotoğrafı da Twitter hesabından paylaştı. Paylaştığı mesajda hükümete sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

* “Kemal Bey’in şehri ziyaret etmesini kışkırtmak için her yeri bunlarla süslediler. İnanın bana, genellikle Saray provokasyonları umurumda değil; ama üzücü olan şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken kimse yurttaşlarımızın kırılan kalplerine ne olacağını düşünmüyor.

* Bunu ne için yapıyorsun? Biraz daha çalmak için. Yurttaşlarımıza hakaret etmeye, ayrım yapmaya değer mi ey saray? Gözlerin ne zaman doyacak? Hepimizin neredeyse çaresiz kaldığı bu üç günlük dünyada, bu savaşın hiç bitmemesini istiyor musun?

* Sizinle bizim aramızda temel bir fark var. Biz vatanseveriz ve siz bir oy için her şeyin adil olduğunu düşünen fırsatçılarsınız. Vatanseverler, ülkelerinin halkını oy için devletlerini gücendirmezler. Bu oylarla ne yapmalıyım? Bu ayrımcılığın canı cehenneme! Lanet olsun bu dile!

* Barışacağız. Allah’a yemin olsun ki barışacağız! Yan yana olacağız canım. Başaracağız. Mübarek olacağımızı göreceksin. Biz inatla etli çivi olmaya devam edeceğiz. Onunla vedalaşacağız. Hep birlikte, hep birlikte, inatla.”

Kılıçdaroğlu, 6'lı masaya ilişkin net mesaj verdi ilgini çekebilir Kılıçdaroğlu, 6’lı masaya ilişkin net mesaj verdi Kılıçdaroğlu'nun ziyareti öncesinde CHP afişleri toplandı, AKP afişleri yerinde kaldı. ilgini çekebilir Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesinde CHP afişleri toplandı, AKP afişleri yerinde kaldı.

Leave a Comment