Kılıçdaroğlu’ndan Elazığ’daki afişlerle ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ’da yapılacak grup toplantısı öncesi kentteki reklam panolarına asılan afişlerle ilgili olarak, “Bunu ne için yapıyorsunuz? Biraz daha çalmak için. Vatandaşlarımızı aşağılamaya, ayırmaya değer mi? Ey Saray? Hepimizin neredeyse çaresiz kaldığı bu üç günlük dünyada. Bu kavga hiç bitmesin ister misin?” bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, kendisine ait olduğu belirtilen ifadelerin bulunduğu bir pankart önünde poz verdiği bir fotoğrafını da paylaştı.

Abone Ol

Google Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını yapmak ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılacak okulun temel atma törenine katılmak üzere Elazığ’a hareket etti.

Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesinde kentin çeşitli noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekillerini hedef alan afişler asıldı. Billboardlara Kılıçdaroğlu’nun “Selahattin Denmirtaş’ın göğsüne şeref madalyası koyacağım” dediği iddia edilen afişlerin asıldığı görüldü.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından afişlerle ilgili açıklama yaptı ve kendisine ait olduğu iddia edilen ifadelerle pankart önünde poz verdiği bir fotoğrafını paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Kemal Bey’in şehri ziyaret etmesini kışkırtmak için her yeri bunlarla süslediler. İnanın bana, genellikle Saray provokasyonları umurumda değil; ama üzücü olan şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken kimse yurttaşlarımızın kırılan kalplerine ne olacağını düşünmüyor.

Bunu ne için yapıyorsun? Biraz daha çalmak için. Yurttaşlarımıza hakaret etmeye, ayrım yapmaya değer mi ey saray? Gözlerin ne zaman doyacak? Hepimizin neredeyse çaresiz kaldığı bu üç günlük dünyada, bu savaşın hiç bitmemesini istiyor musun?

Sizinle bizim aramızda temel bir fark var. Biz vatanseveriz ve siz bir oy için her şeyin adil olduğunu düşünen fırsatçılarsınız. Vatanseverler, ülkelerinin halkını oy için devletlerini gücendirmezler. Bu oylarla ne yapmalıyım? Bu ayrımcılığın canı cehenneme! Lanet olsun bu dile!

Barışacağız. Allah’a yemin olsun ki barışacağız! Yan yana olacağız canım. Başaracağız. Mübarek olacağımızı göreceksin. Biz inatla etli çivi olmaya devam edeceğiz. Onunla vedalaşacağız. Hep birlikte, hep birlikte, inatla.”

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment