Kılıçdaroğlu, TOKİ projesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini söyledi: Amacını biliyorum ama bu çalışmanın başarılı olmasını istiyorum.

Milyonların merakla beklediği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın detayları paylaştığı projeyle ilgili 14 Eylül’de başlayan başvurularda patlama yaşandı. Erdoğan, “Yıl bitmeden talimatı verdim, hangi şehirde ne kadar yapıyorsak ona göre temelleri atıp inşaata başlayacağız” dedi.

“İlk Evim İlk İş Yerim” sosyal konut projesine başvuru sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu. Başvurular 31 Ekim’e kadar; “Şehit Aileleri, Terörizm, Savaş ve Özürlüler”, “En az yüzde 40 engelli vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 yaş arası gençler” ve “Diğer aday adayları” 5 kategoride kabul edilecek. .

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı sosyal konut projesiyle ilgili yeni paylaşımında, “Son dönemde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. müteahhitler ihaleye girmiyor bu sosyal konut projesini ikimiz de biliyoruz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi verin. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha olmasını istemiyoruz.”

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Aaa yine gidin medyaya bakan aygıtları haber yapın ‘Kemal Bey projeye karşı çıktı’, sorun yok. Yeter ki bu işe yarasın” dedi.

Kılıçdaroğlu TOKİ projesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekledi: Amacını biliyorum ama bu işin başarılı olmasını istiyorum

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından sosyal konut projesiyle ilgili açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Konut konusu gündemde. Defalarca ısınmış, halkımızın önüne konulan bir projedir. Yıllardır aynı hikaye Erdoğan, seçimden önce para toplamak için bunu yaptığınızı biliyorum. Ben sosyal devletin savunucusuyum. Sosyal konutun yaygınlaşmasını canı gönülden istiyorum.

Size inanmamızı istiyorsanız, müteahhitlerin bu işe girmeleri için hazineden bir gelir garantisi verin. Beş kişilik çeteleri şişirin, gerçek zavallı adamın barınmasını garanti edin. Eğer yapmazsan, bu projenin bitmeyeceğini biliyorsun. Boş zemine sahte beton harcı dökmeye alışık olsanız da…

İktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağımızı taahhüt ederim. Erdoğan garanti vermiyorsa bu proje Bankacı Yakup zihniyetinden ibarettir. Yoksullardan para toplayın ve seçim sürecini finanse edin. Bankacı Erdoğan siz misiniz? Yeter adam!”

Kılıçdaroğlu TOKİ projesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekledi: Amacını biliyorum ama bu işin başarılı olmasını istiyorum

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Sosyal Konut Ekonomisi Güncel Haberler

Leave a Comment