Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Hoş geldin’ demek yasak, hedef almak serbest

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘Kılıçdaroğlu Elazığ’da’ afişi ile ‘Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’a gidişini duyurmak için hazırlanan pankartlar engellerle karşılaştı.

Polis ekipleri, Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyaretini duyuran afişleri asıldıkları yerlerden kaldırdı. Publictv.com.tr’de yer alan habere göre Kılıçdaroğlu’nun, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında kentteki birçok reklam panosunda yer aldığı iddia edildi.göğsüne bir madalya koyacağım‘ afişleri asıldı.

Öte yandan adı yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen AKP üyesi. Zehra TaşşeşenlioğluErzurum’da milletvekilinin bulunduğu pankart da kısa süre önce ele geçirildi.

“TAŞKESENLİOĞLU İLE İLGİLİ AFİŞ YAPILMASI YASAK, CHP İLE İLGİLİ PROVOKATİF YAYIN YAPILMASI ÜCRETSİZDİR”

Gazeteci İsmail Saymaz, Elazığ’daki reklam panolarına Kılıçdaroğlu ve partisini hedef alan afişlerin asıldığını gösteren görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Yazıda sayılmaz”CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bugün Elazığ’da. Kentteki reklam panolarına CHP ve CHP’lilerle ilgili afişler asıldı. Erzurum’da AK Parti’den Zehra Taşkesenlioğlu ile ilgili afişler asmak yasaktır, Elazığ’da CHP ile ilgili kışkırtıcı afişler asmak serbesttir. Elazığ’da reklam panolarına CHP ve CHP’lilerle ilgili kışkırtıcı afişler asılırken, AK Parti belediyesi Kılıçdaroğlu’nun şehre gelişiyle ilgili afişler indiriyor. AK Parti’nin CHP politikası: Diyarbakır il sınırına kadar onları ‘HDP’li olmakla’ suçlayın. Diyarbakır’a gelin, ‘Kürt düşmanıdır’ diye suçlayın.‘ belirtti.

MHP’Lİ IŞIKVER ÖNCEDEN AFİŞ GÜNLERİNDE PAYLAŞILAN SÖZLERİ GÖRÜLDÜ

Publictv.com.tr’ye konuşan kaynaklar, söz konusu imzasız afişlerin AKP İl Başkanlığı tarafından asıldığını söyledi.

Öte yandan MHP Elazığ İl Başkanı Semih IşıkverCHP’yi hedef alan çok sayıda reklam panosuna asılan afişlerdeki sözleri CHP’nin günler önce sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Işıkver’in hisseleri şöyle:

Leave a Comment