“Kaçak olmaları devletin sorunudur” diyen Sinan Engin: Hakan Şükür ve Arif Erdem belgeselde olmalıydı

FETÖ firarileri Hakan Şükür ve Arif Erdem’in 1996-2000 yılları arasında Netflix’in Fatih Terim belgeselindeki görüntülerde yer almaması Beşiktaş’ın eski oyuncusu ve teknik direktörü Sinan Engin’in tepkisini çekti.

Sinan Engin ve Ertem Şener, belgeselde FETÖ firarilerinin olması gerektiğini savundu.

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında konuşan Sinan Engin, Perşembe günü Netflix’te yayınlanan Fatih Terim belgeselini eleştirdi.

Moderatörlüğünü Ertem Şener’in yaptığı programda konuşan Engin, “Bazı şeylere takılmıyorum. Belgeselde o futbolcuların hedeflerini ve hareketlerini verirdim. Hakan Şükür ve Arif Erdem gol atarak tarihi bir başarıya imza attı. İsimleri bile anılmıyor. Şimdi ne yaptığı, nerede olduğu, kaçak olup olmadığı umurumda değil. Bu devletin kendi sorunu dostum. Burada söylüyorum. Bu adam gol attı ve tarihe geçti. Bence adı olmalıydı. Yarın bir gün Türkiye’ye gelecek ve hesap verecek. Herkes hesabını verir. O da gelsin. Fatih Terim ya da belgeseli yapanlar muhtemelen tepki alacağı için kullanmadılar. Dediğim gibi, onları ve bu çocukların yaptıklarını yok edemezsiniz. O da gelir, varsa suçundan yargılanır veya cezalandırılır. Ben bir futbol adamıyım ahbap beni ilgilendirmez başka ne yapar” söz konusu.

Programın moderatörü Ertem Şener şunları söyledi:Hakan Şükür’ün futbol kariyeri boyunca attığı gollerin de verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hertha Berlin, Leeds United maçı ve daha nice maçlar Hakan Şükür’ün tarihe geçti. Futbolcu olan Hakan Şükür silinemez.Belgeselde FETÖ firarilerinin de yer alması gerektiğini savundu.

Leave a Comment