Jules Kounde: Xavi, Tuchel’den daha ikna ediciydi – İspanya La Liga Haberleri

Sevilla’dan ayrılma sürecinde birçok Avrupa devinin gündemine gelen ancak sonunda Barcelona’yı tercih eden Jules Kounde, kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Fransız yıldız, Barcelona Teknik Direktörü Xavi ile görüşmesinin kararında büyük etken olduğunu belirtti.

L’Equipe’a konuşan Kounde, “Xavi ile bir toplantım vardı. Ağırlıklı olarak futbol hakkında konuştuk. Güçlü bir inanç hissettim. Benim, oyunum ve niteliklerim hakkında çok şey biliyordu. Agresif bir takım görmek istiyor. Hatta en çok koşan takımlardan biriyiz. O beni o sistemde gördü, ben de kendimi öyle gördüm” dedi.

Xavi’nin Sevilla’da oynarken Barcelona’da yarattığı atmosferden etkilendiğini belirten Fransız savunmacı, “Sezon ortasında Sevilla ile 15 puan öndeydi. Daha sonra Barcelona, ​​Xavi’nin altında mükemmel bir ikinci yarı geçirdi. yönetimi. Takımın oyun stili, değişiklikler ve izlenilen yol. Gördüm. Beğendim.”

‘Tuchel’le de konuştum’

Kounde’nin adı uzun süre İngiliz devi Chelsea ile anıldı. Fransız aktris; Ayrıca o dönemde Chelsea’yi çalıştıran Thomas Tuchel ile bir görüşmesi olduğunu ifade etti.

Tuchel ile görüşmesine rağmen tercihinde Xavi’nin etkili olduğunu belirten Kounde, “Tuchel ile de görüştüm. Onun da gelmemi istediğini hissettim ama Xavi ile görüşmem benim için çok daha inandırıcı oldu.”

Leave a Comment