Jorge Jesus’un sırrı; 6 sayı

5

FENERBAHÇE’DE GÜNDEM OLUŞUMU

Süper Lig ve Avrupa Ligi’nde zirve mücadelesini sürdüren Fenerbahçe’de en çok konuşulan konuların başında taktik dizilimler geliyor. (Milliyet)


4

GİZLİ 6 SAYI

Üçlü savunmaya daha yakın olan ancak zaman zaman dörtlü savunmayı denemekten çekinmeyen teknik direktör Jorge Jesus için orta sahadaki 6 sayısı esas olarak önemli.


Çünkü her iki sistemde de oyunu dengelemek için 6 sayıya büyük görev düşüyor. Özellikle bu sezon İsmail Yüksek, Miguel Crespo ve Willian Arao’nun performansı herkesi rahatlatıyor. 3 oyuncunun da formda olması ve takıma uyum sağlaması teknik heyetin elini güçlendiriyor.


2

3 İSİMİN TÜMÜNÜ TANIMA ŞANSI VAR

Jorge Jesus bu 3 ismi aynı verimle dönüşümlü olarak kullanır. 6 sayısını Arao-İsmail, Arao-Crespo, Crespo-İsmail gibi ikili olarak değerlendiren Portekizce hoca bazen bu isimleri tek başına vermektedir. Fenerbahçe bu sezon 13 resmi maçta, Arao 10 maçta, İsmail ve Crespo ise 8 maçta forma giydi.


1

GENİŞ DÖNDÜRME EKMEK

İsmail Yüksek’in Rennes maçındaki performansı alkışlanırken, Arao-Crespo ikilisi bir hafta önce Dinamo Kiev’in önünde olumlu şeyler yapmıştı. Süper Lig’deki diğer rakiplerine kıyasla Fenerbahçe en hazır ve en geniş 6 numara rotasyonuna sahip.


Leave a Comment