İzmir’in Çeşme ilçesinde ve Tokat’ta orman yangını

Oluşturulma Tarihi: 18 Eylül 2022 15:58

İzmir’in Çeşme ilçesi marina bölgesinde orman yangını çıktı. Çeşme’de çıkan yangın kontrol altına alınırken, Tokat’tan bir yangın haberi daha geldi. Tokat’ın Topçam Yaylası’nda orman yangını çıktı. Havadan müdahale ile kontrol altına alınan yangında 5 hektarlık alan zarar gördü.

class=”medyanet-inline-adv”>

Çeşme Marina’ya yakın bir noktada saat 15:30 sıralarında orman yangını çıktı. Bölgeden yükselen dumanı gören çevredekiler durumu Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

Yapılan ihbar üzerine bölgeye 4 helikopter, 2 uçak, 21 su tankı, 6 su tankeri ve 2 dozer sevk edildi.

İzmir'in Çeşme ilçesinde ve Tokat'ta orman yangını

KONTROLÜ ELE ALMAK

Orman İşletme Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, saat 14.32’de çıkan yangına ilk müdahalenin saat 14.45’te yapıldığı bilgisi verildi. Yaklaşık 2,5 saatlik müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

TOKAT’TAN YANGIN HABERİ

Tokat’ta Topçam Yaylası’nda orman yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, alevlere havadan ve karadan müdahale ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

İzmir'in Çeşme ilçesinde ve Tokat'ta orman yangını

Merkeze bağlı Topçam Yaylası’nın Çamlık bölgesindeki ormanda saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Yükselen dumanı fark eden vatandaşların ihbarı üzerine Tokat, Erbaa ve Niksar Orman İşletme Müdürlükleri ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. Takviye olarak yangın söndürücülerin gönderildiği bölgede yangına helikopterlerle havadan da müdahale edildi.

Yangına 20 jandarma, 50 itfaiye görevlisi ve 30 köylü müdahale etti. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, soğutma çalışmalarının yapıldığı bölgede incelemelerde bulundu.

İzmir'in Çeşme ilçesinde ve Tokat'ta orman yangını

Leave a Comment