İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: ‘Bizi Kürtlere düşman etmeyecekler’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’nın Etimesgu ilçesinde esnafı ziyaret etti. Akşener, esnaf ziyaretleri sırasında girdikleri dükkanlarda kendilerine rastladıklarını anlattı.

”GENÇLERİ AĞLARKEN GÖRDÜM”

Akşener, “Bir çiftçi gördüm ağlıyordu. Kasaba hamile ineğini kesime gönderdi. Oğlu 92 puanla atanamadı, oğlunun 58 puanla arkadaşı AK Parti’de ayı-amcası olduğu için atandı. Oğlunun atanamayacağını haykıran, ağlayan anneleri gördüm. “Bu ülkeden gençlerin ‘Nefes alamıyorum. Mühendisim ama hiçbir yerde iş yok’ diye ağladığını gördüm. Kanada’ya gidiyorum. Garson olacağım.” dedi.

“ETİMESGUT’TA ‘PKK’ AMA BATMAN’DA ‘TANIMLANMAYACAKLAR’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendisi hakkındaki “çözülmemiş” açıklamalar nedeniyle tepki gösteren Akşener, şunları söyledi: “Meral Akşener’e Etimesgut’ta ‘PKK’lı, Batman’da ‘faili meçhul’ diyorlar. PKK’ya ömrü boyunca taş atmadılar, bize hakaret edebilirler. Siz sadece yalancısınız, dolandırıcısınız.” ifadelerini kullandı.

“KÜRT HALKI’na ihanet mi ettik”

AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2005 yılında Diyarbakır’da yaptığı bir konuşmayı hatırlatan Akşener, şunları söyledi: “Adını söyleyebilseydim, Güneydoğu’nun önemli bir korucusu ve milletvekili olan ağabeyim beni aradı. Milletvekilliğim düştü ve o dönemde barajın altındaydık. İnisiyatifin başlangıcında ve çözüm sürecinde öyle bir konuşma yaptı ki, ‘Torunlarım bana geliyor, yeğenlerim geliyor, amcam, dede, Kürt halkına ihanet ettik ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanında mı durduk’ diyor. O insanları yok ettin, PKK’ya kurban ettin. Sen kimsin ki bizi suçluyorsun?‘ o devam etti.

“PKK, SİLAHLI BİR AYIRMA TERÖR ÖRGÜTÜDİR”

Akşener, “Bu ruh bu bedende kaldığı sürece şu netlikle bir şey söyleyeyim, bizi Kürtlere karşı çeviremeyecekler. Kürtlere yanlış söz söylemeyeceğiz, söylettirmeyeceğiz. Canları pahasına bu devletin yanında oldular.PKK’nın yanında olanlar tabi ki haindir.PKK silahlı bölücü terör örgütüdür.Bu başka bir şey.Bizim il başkanımızın ailesinden beş şehit var. Güneydoğu Anadolu Bunu nasıl unutacağız?Hepimizin yapacak bir işi var.Birlikte, devletin yanında duran gazi ve şehit ailelerini de ‘tekillik ve bukülizm’ üzerinden kereste fabrikasına bağlayan bu dili ortadan kaldıracağız. . Hem bu hukuksuz düzeni ortadan kaldıracağız hem de bu sömürüyü ortadan kaldıracağız.” söz konusu.

Leave a Comment