İstanbul’da LGBTİ+ karşıtı miting: Nefret yürüyüşüne tepki yağdı!

Birçok gerici örgüt, topluluk ve mezhep tarafından desteklenen LGBTİ+ karşıtı miting, İstanbul Saraçhane Meydanı’nda gerçekleştirildi. Mitinge siyasi partilerden sanatçılara kadar çok sayıda tepki geldi. Sol Parti, “Nefret söylemini ve ayrımcılığı bayrak edinen gericilere dur diyelim. LGBTİ+ hakları insan haklarıdır” dedi. Müzisyen Mabel Matiz, “Uygar bir toplumda böyle bir şeyin yeri yoktur ve ayrımcılık suçtur” dedi.


Fotoğraf: Twitter

Abone Ol

Google Haberleri

Yesevi Alperenler Ocağı Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne bağlı Fikir Birliği ve Mücadele Platformu tarafından bugün İstanbul Saraçhane Meydanı’nda ‘Büyük Aile Buluşması’ LGBTİ+ karşıtı miting düzenlendi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) internet sitesinde kamu spotu olarak tavsiye edilen mitinge çok sayıda gerici örgüt, topluluk ve mezhep destek verdi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Meltem Ayvalı, TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, Tuğçe Kazaz açıklamalarda bulundu.

Mitingde sarıklı ve cüppeli insanlar, “Böyle bir saçmalık yok, gitar dinlemeye mi geldik?” dediler. Müziğin kapatılmasını istedi.

TOPLANTIYA YANIT

LGBTİ+ karşıtı mitinge siyasi partilerden sanatçılara, demokratik kitle örgütlerinden vatandaşlara çok sayıda tepki mesajı geldi.

Sol Parti, “Nefret söylemini ve ayrımcılığı bayrak edinen gericilere dur diyelim. LGBTİ+ hakları insan haklarıdır” açıklaması yaptı.

LGBT+ karşıtı mitinge tepkiler şöyle:

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment