İstanbul’da 3 kişiyi öldürdü! Arkadaşı her şeyi tek tek itiraf etti

Oluşturulma Tarihi: 21 Eylül 2022 17:24

Başakşehir ve Küçükçekmece’de 3 kişiyi öldüren, 2’si polis 4 kişiyi yaralayan zanlı Güven Güler, polise ifade vermedi ve susma hakkını kullandı. Ancak zanlıyla birlikte gözaltına alınan arkadaşı 17 yaşındaki A.Ü., ifadesinde olaylar sırasında zanlının yanında olduğunu ve iki cinayet gördüğünü itiraf etti. Şüpheli AU “Onunla yolda karşılaştık. Beraber Küçükçekmece’deki eve gittik. Kapıyı arkadaşımızın babası açtı. Arkadaşımıza sorduğumuzda ‘Evde değil, ne yapacaksın’ dedi. ve onu vurdu.” A.Ü.’nin hayatını kaybettiği öğrenildi. Teyzesi Güllü Güler’i öldürdüğü ve kuzenlerini yaraladığı olaylarda zanlının yanında olduğunu itiraf etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Başakşehir ve Küçükçekmece’de işlediği seri cinayetler ve yaralamaların ardından iki polisi yaralayarak saklandığı viyadük altında kalan Güven Güler, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından resmi ifade vermeyi reddederek hakkını kullandı. Sessiz kalmak.

17 Yaşındaki Şüpheli Cinayet Gördüğünü İtiraf Etti

Şüpheli ile birlikte gözaltına alınan arkadaşı 17 yaşındaki A.Ü. Öte yandan polise verdiği ifadede polis dahil iki cinayet ve yaralanmada zanlının yanında olduğunu itiraf etti.

17 yaşındaki AU yaptığı açıklamada, Ergül Maden’i öldürdükten sonra şüpheliyle yolda karşılaştığını belirterek, “Bana Küçükçekmece’de bir arkadaşına gitmemiz gerektiğini söyledi. Oraya beraber gittik. Babası açtı. Kendisine arkadaşımızı sorduğumuzda ‘Onu ne yapacaksınız. Evde değil’ dedi, Güven silahını çekip vurdu.” söz konusu. AU Daha sonra onunla birlikte oraya kaçtıklarını söyledi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“Bizi içeri almayınca halasını öldürdü”

Bu cinayetin ardından Güven Güler’in amcasının evine gittiklerini anlatan A.Ü. “Orada kapıyı halası açtı. İçeri girmek istedi. İçeri almak istemedi. İçeri almak istemediğinde silahını çıkarıp ateş etti. İki kişi aşağı indi. Silah sesiyle en üst kattan çıktı. Onlara da ateş etti. Sonra hızla oradan uzaklaştık” dedi.

“KİMLİK SORUNUNA KARŞI POLİS KORUMUYOR”

Fatih bölgesinde kaçarken polisle karşılaştıklarını anlatan A.Ü. “Polis olduklarını söyleyerek yanımıza geldiler ve kimlik göstermemizi istediler. Yine silahını çekip ateş etmeye başladı. Bütün olaylara şahit oldum” dediği öğrenildi.

ŞÜPHELİ BAŞINDA MERMİ TOHUMU VAR

Öte yandan Cinayet Büro Amirliği’nde yürütülen soruşturmada, şüpheli Güven Güler’in evinde uyuşturucu sakladığı iddiasıyla altı ay önce amcası MG tarafından vurularak öldürüldüğü belirlendi. MG Amca’nın bu olaydan sonra tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi. Başından vurulan Güven Güler’in 3 ay hastanede tedavi gördüğü ve kafasındaki kurşunun tehlikeli olduğu için çıkarılamadığı öğrenildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

BALİSTİK MUAYENEDE SİLAH

Bu arada, zanlı Güven Güler ile birlikte ele geçirilen 9 mm çapındaki el yapımı tabancanın başka olaylarda kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için Kriminal Polis Laboratuvarı’nda soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. Güler Güler, AÜ ve diğer zanlının yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

İstanbul'da 3 kişiyi öldürdü.  Arkadaşı her şeyi tek tek itiraf etti.

BU VİDEO İLGİLENEBİLİR

Leave a Comment