İsmail Yüksek’in milli takım heyecanı: Titremeye başladım

A Milli Takım Lüksemburg maçı hazırlıkları öncesi açıklamalarda bulunan İsmail Yüksek, “Gerçekten heyecanlıyım” dedi. Buraya seçilmekten büyük gurur duyuyorum.Bana gösterilen güveni sahada en iyi şekilde veriyorum’ dedi.

Sezonu değerlendirmesi istenen 23 yaşındaki oyuncu, “Söyleseydim kitap yazardım. Benim için ilklerin olduğu bir sezon. Hem hüznü hem de mutluluğu yaşıyorum. En büyük mutluluk da bu. burada olmaktır. Sizinle röportaj yapmak, burada olmak. Gerçekten çok mutluyum. Asla pes etmeyen bir insanım. Ben futbolcu değilim. Sürekli çalışan ve hayal kuran biriyim; Ben o hayalin peşindeyim. Şu anda hayalimi yaşıyorum. Çok gururluyum.”

İsmail Yüksek, Milli Takım’a seçilmesiyle ilgili olarak, “Kulüpteydim. Telefonu aldığımda inanılmaz mutlu oldum. Beklemediğim bir haberdi. Bu formanın içinde olmak gerçekten inanılmaz heyecan verici, Arkadaşlarım da biliyor. Yemek masasında yemek yerken titriyordum. Altay yanımdaydı. Heyecanlıydım, hala heyecanlıyım. Çok mutluyum” dedi.

“KARİYERİMDE İLK KEZ BU YIL 6 NUMARAYI OYNAYACAĞIM”
Oynayacakları Lüksemburg ve Faroe Adaları’nı değerlendirmesi istenen İsmail Yüksek, “Rakipleri konuşmak aslında yanlış. Hak etmediğimiz bir ligdeyiz. Kardeşlerimiz bizi buraya çok iyi getirdi. Hatta gol yemeden buraya geldik.Asıl hedefimiz bu ligi gol yemeden bitirmek.Bu bizim hak ettiğimiz bir yer.Burası doğru yer değil.B Ligi’ne gitmek istiyoruz.A Ligi’ne gitmek istiyoruz. En kısa sürede B Ligi’nden. Üzerinde çalışıyoruz. Şimdiye kadar gol yemeyen kardeşlerimize katkı sağlamak istiyoruz. Futbol artık mücadele ve güç üzerine kurulu bir oyun. “Önceden hücum oyuncusuydum. 8-10 numara oynuyordum. Bu sene ilk defa 6 numara oynuyorum. alışmaya çalışıyorum. İzlediğim çok oyuncu var. Boş zamanlarımda yurtdışındaki değerli ve potansiyel oyuncuları izliyorum. Öğretmenlerimin benden istediklerini vermeye çalışıyorum.”

“BURADA KALICI OLMAK HAYALİMİN TAKİP ETTİ”
Teknik direktör Stefan Kuntz ve teknik ekiple görüştüğünü ifade eden İsmail Yüksek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Teknik ekiple görüştük ve konuştuk. Benden beklentilerini biliyorum. Onların isteklerine karşı sahada en iyi cevabı vermek istiyorum. Şu an hayallerimin olduğu yerdeyim. Bu forma ile röportaj yapıyorum. . Bir hayalimi daha gerçekleştirdim. Bir sonraki hayalim burada kalmak.”

Leave a Comment