İsmail Yüksek 4 ayda 6 kat değerini Fenerbahçe’de

class=”medyanet-inline-adv”>

2020’de Gölcükspor’dan Fenerbahçe’ye geleceğin yıldız adayı olarak transfer edilen ancak aradığı şansı bulamayan, önce Balıkesir’e, ardından Adana Demir ve Bursa’ya kiralanan İsmail Yüksek, bu sezon Jorge Jesus ile adeta yeniden doğdu. . 6’sı Avrupa liginde, 2’si ligde olmak üzere 8 maçta görev alan genç futbolcu, Avrupa’daki tüm maçlara saat 11’de çıkarak takımına güç kattı ve kendi değerini artırdı. .

Verilen fırsatları iyi değerlendirdi

Geçen sezonu Bursaspor’da kiralık olarak geçiren İsmail Yüksek, Spor Toto 1. Lig ekibiyle 30 resmi maçta forma giydi ve 3 gol attı ve 2 asist yaptı. Sözleşmesi bitip Fenerbahçe’ye döndüğünde piyasa değeri 350 bin Euro’ydu. Jorge Jesus’un verdiği şansı iyi değerlendiren ve görev yaptığı maçlarda gösterdiği performansla büyük beğeni toplayan İsmail, 4 ay gibi kısa bir sürede değerini 6,5 kat artırarak 2,3 milyon Euro’ya yükseltti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rennes maçında bir maestro gibiydi

Hazırlık maçlarında defansif ön libero görevi yapan 23 yaşındaki İsmail, Jorge Jesus’un keşfiyle, ön libero ve orta orta saha pozisyonlarında giderek artan bir performansla sonraki maçlarda görev aldı. Fenerbahçe’nin bu sezon oynadığı 8 resmi maçta 577 dakika görev yapan İsmail Yüksek, kariyerinin ardından ilk kez görev aldığı Rennes’de orta saha pozisyonunda takımı üstad gibi yöneten isim olarak öne çıktı. incinme.

Wien maçında gol attı

Dostluk maçlarından itibaren İsa’nın kulübeye çağırdığı ve bir öğretmen gibi talimat verdiği İsmail, Portekizli hocanın bu talimatlarını harfiyen uygulayarak başarı çizgisini daha da yukarılara taşımayı başarmıştır. İlk çıkışını Fenerbahçe formasıyla 4-1 Avusturya Wien maçında gol atarak taçlandıran İsmail Yüksek’in bu sezon sonunda her iki Avrupa’da oynayacağı maçlarla değerini 5-6 milyon Euro’ya çıkarması bekleniyor. , lig ve kupa.

Leave a Comment