İŞKUR açıkladı! Yeni uygulama başladı, tamamen ücretsiz olacak – Finans haberleri için doğru adres

İŞKUR’dan yeni hizmet! İŞKUR, staj olanaklarını genişletmek ve stajın erişilebilirliğini artırmak amacıyla Staj Portalı uygulamasını hayata geçirdi. Bu sayede staj arayan öğrenci ve işveren dijital ortamda daha kolay buluşacak.

Türkiye İş Kurumu Staj Portalı; Özellikle gençlerin mesleki deneyim kazanmaları, iş piyasası ve iş hayatı hakkında bilgi sahibi olmaları için staj programlarına kolayca başvurmalarını hedeflerken, öğrencilerle stajyer arayan işverenleri buluşturan bir platform işlevi görecektir.

UYGULAMA ÜCRETSİZ OLACAK

Staj Portalı; Diğer İŞKUR hizmetleri gibi lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin özel sektör iş yerlerinde kendi durumlarına uygun açık staj pozisyonlarını ve işverenlerin aradıkları staj pozisyonlarını görebilecekleri tamamen ücretsiz bir platform olarak hizmet verecek. talep ettikleri staj pozisyonları.

iş hayatı

NİTELİKLERİNE UYGUN İLANLARA KİMLER BAŞVURABİLİR

Harici kullanıcılar (stajyer adayları ve işverenler) https://staj.iskur.gov.tr ​​bağlantısını kullanarak Staj Portalı uygulamasına giriş yapabileceklerdir. Zorunlu veya gönüllü staj yapmak isteyen gençler sistemdeki tüm staj ilanlarını görebilecek ve niteliklerine uygun ilanlara başvurabileceklerdir. İşverenler, başvuran adaylar arasından uygun gördükleri adayları mülakata davet edebileceklerdir.

UYGULAMADA SÜRE KISITLAMASI YOK

Staj Portalı hizmeti ile dönem sınırlaması olmaksızın staj başvuruları her zaman alınacaktır. Staj tarihlerinin stajyer adayı ve işveren tarafından kararlaştırılan programa göre yapılabildiği esnek bir sistemde, stajyer ve işverenler birlikte belirlenen tarihlerde staj yapma imkanına sahip olacaklar.
Staj Portalı hakkında bilgi almak isteyen gençler ve işverenler Bursa İl Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile Gemlik, İnegöl ve Yıldırım Hizmet Merkezlerinden bilgi alabilecekler. (İHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Son dakika: EYT'den beklenen haber geldi: Prim gün sayısı düzenlemesi yolda!  Asgari ücret için...Son dakika: EYT’den beklenen haber geldi: Prim gün sayısı düzenlemesi yolda! Asgari ücret için…
Banka promosyonunda yeni rakam: 28 bin TL...Banka promosyonunda yeni rakam: 28 bin TL…
Akaryakıtta beklenen indirim haberi geldiAkaryakıtta beklenen indirim haberi geldi

Leave a Comment