iOS 16’da Kopyala-Yapıştır Hatası Oluşuyor

iOS 16’nın yeni bir hatası ortaya çıktı. Apple tarafından da doğrulanan bu hata, uygulamaların sürekli olarak panoya erişim izni istemesine neden oluyor. İşte kullanıcıları çileden çıkaran hata ve Apple’ın yaptığı açıklama…

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni işletim sistemi iPhone 14’ün tanıtımına paralel olarak iOS 16yayınladı. Şirketin akıllı telefonlar için geliştirdiği son işletim sistemi, kullanıcılara birçok yeni özellik sundu. Ancak, iOS 16 zaten oldukça sorunlu bir işletim sistemi. Apple’ın henüz kullanıcıya teslim etmediği iPhone 14 ailesi için bile bir iOS 16.0. güncelleme yayınla zorunda.

Şimdi iOS 16’da yeni bir hata saptanmış. Garip olan şey, Apple’ın bu hatanın farkında olmamasıydı. Gelin bu etkinliğin detaylarına birlikte daha yakından bakalım.

iOS 16’nın pano yöneticisi arızalı

iOS 16

iOS 16 ile Apple gizliliğini sağlamaya yönelik yeni bir özellik geliştirdi. Bu özellik, uygulamaların önceden kopyalanmış ve panoya yerleştirilmiş metne erişmesine izin vermek için kullanıcı izni gerektiriyordu. Apple’a göre bu özellik sayesinde telefondaki uygulamalar doğrudan panoya erişemeyecekti. Ancak bu özellik olması gerektiği gibi çalışmadı. öyle ki tüm uygulamalarpano erişimi için birden çok kez izin bildirimleri göndermeye başladı. Apple’ın üst düzey yöneticilerinden Ron Huang, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. olmamalı bir durum, yani bir hata olduğunu söyledi.

ALAKALI HABERLER

iOS 16 Hatalarıyla Geldi: Uygulamalar App Store’dan Güncellenemiyor

Ron Huang tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıları rahatsız eden bildirimler kesinlikle beklenen bir şey değil ve düzeltilmesi gerekiyor. Ayrıca Huang’a göre, birçok kullanıcı bu yeni özellikle ilgili hatadan muzdarip. Apple yetkilisine göre şirket bu sorunu gidermek için çalışmalara başlamış ve sonraki iOS güncellemeleri Bu sorun tarihe geçecek…

ALAKALI HABERLER

Apple Kullanıcıları, iOS 16 Güncellemesinden Sonra Ücretlerinin Daha Hızlı Bittiğini İddia Ettiler: Gerçekten Olabilir mi?

Kaynak :
https://www.macrumors.com/2022/09/19/apple-executive-on-annoying-ios-16-prompt/

Leave a Comment