İmamoğlu havlu attı: Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yeşil ışık

Altılı masanın cumhurbaşkanı aday listesinde yer alan ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık iddiasıyla arka planda kalan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu havlu attı.

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladı

OYNA 00:17

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladı

Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı cumhurbaşkanlığı adaylığına adı geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP liderini cumhurbaşkanı adayı ilan etti. Elazığ’da temel atma töreninde konuşan İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun yüzüne bakarak, “Bugün ana muhalefetin liderisiniz, yarın bu ülkenin başı sizsiniz” dedi. söz konusu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Elazığİstanbul’da temel atma törenine katılan İmamoğlu, cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

“Yarın bu ülkenin başı sensin”

İmamoğlu “Şu anda önderliğinizde büyük bir mücadele yürütülüyor. Altı Masa ve oradan doğacak yeni iktidar günleri. (…) Bugün ana muhalefetin lideri sizsiniz, bu ülkenin başı sizsiniz. yarın bugün bu ülkenin başında olan kişi yarın bu ülkenin muhalefeti olacaktır.(…) Başkanım biz yine geleceğiz bu okulu açacağız.Seninle geldiğimizde eminim ki Tüm muhalefeti buraya davet edeceksiniz, sanırım öyle.” dedi.

İBB Başkanı’nın sözleri, “Kılıçdaroğlu’nun önünde pes etti” yorumlarına yol açtı.

Barış Yarkadaş: İmamoğlu cumhurbaşkanlığı için üç kişilik ekip kurdu

GÜNDEM

Barış Yarkadaş: İmamoğlu cumhurbaşkanlığı için üç kişilik ekip kurdu

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'na sert uyarı: Sizi uyarıyorum, satışı durdurun

GÜNDEM

Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na sert uyarı: Sizi uyarıyorum, satışı durdurun

Leave a Comment