Havuzda kız kardeşlere taciz! Bakanlık olaya karıştı

Belçika’da yaşayan CA, eşi kızları EA ve SA ile 15 Ağustos’ta Manavgat’taki 5 yıldızlı otele geldi. 20 Ağustos’ta aynı otelde tatil yapan Akif K., otelin havuzunda yüzen iki kız kardeşi taciz etti. Akif K.’nin havuzda kız kardeşlerin bacaklarına dokunduğu iddia edildi. Havuzdan çıkan ve durumu anlatan kızların babası CA, kuzenleri BB ile tartıştı, Akif K. Otel görevlileri müdahale etti ve durum jandarmaya bildirildi. Şikayetin ardından Akif K. jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Jandarma’daki işlemlerinin ardından nakledildiği adliyede Manavgat 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne götürülen Akif K., ‘çocuğun cinsel istismara uğraması’ suçundan tutuklandı.

0d41795fd4d9349d6850edc10f71ae0d

TALEP HAZIRLANMIŞTIR

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili olarak bir iddianame hazırladı. İddianamede, şüpheli EA ve SA’nın olay günü havuzda birkaç kez altlarında yüzdüğü, kızların bacaklarına dokunduğu ve ardından kızların önüne çıktığı belirtildi. Olayla ilgili otelin güvenlik kameraları incelendiğinde zanlının tekrar kızların bulunduğu yere doğru yüzdüğü belirtildi. Zanlının ifadesinde, olay günü sarhoş olduğu için ne olduğunu hatırlamadığı vurgulanırken, havuzda insanların birbirine dokunabileceğini, küçük bir çocuğu olduğunu ve kendisinin küçük bir çocuğu olduğunu söyledi. böyle bir şey yapmazdı. İddianamede zanlının ‘çocuğu taciz ederek cinsel istismar’ suçundan 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. İddianame Manavgat 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

562e5c7ca35e068124ca431952e8173c

Olayın basına yansımasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı davaya müdahil olmak için mahkemeye başvurdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan imzalı mahkemeye gönderilen yazıda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kadın, çocuk ve aile fertleri aleyhine açılan davalara Sözleşme’ye göre katılabileceği belirtildi. ilgili yasalar:

Basın ve basında yer alan ‘havuzda tacizden 8 yıl hapis’ haberi sonucunda İl Müdürlüğümüzce suçla ilgili davanın mahkemenizde görüleceği öğrenildi. bize gönderilecek.

Bakanlığın da dahil olduğu davanın yargılanmasına önümüzdeki günlerde Manavgat 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

(DHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erciyes'te feci olay!  Dağcıların üzerine kaya düştü: 1 ölü, 1 yaralıErciyes’te feci olay! Dağcıların üzerine kaya düştü: 1 ölü, 1 yaralı
Yangın haberine gittiler, polisin saldırısına uğradılar!Yangın haberine gittiler, polisin saldırısına uğradılar!
Sokak ortasında idam!  Kanlar içinde yere düştüSokak ortasında idam! Kanlar içinde yere düştü

Leave a Comment