Haluk Pekşen’in hastaneden ölümüyle ilgili iddialara soruşturma

CHP Eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen16 Eylül’de tedavi gördüğü Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde 61 yaşında hayatını kaybetti.

Pekşen’in ölümünün ardından kızı Ezgi Pekşen, sosyal medya hesabından babasına hastanede yanlış teşhis konduğunu iddia ederek hayatını kaybetti. Pekşen’in ölümüyle ilgili ‘yanlış teşhis’ iddialarına ilişkin hastaneden açıklama geldi.

Acıbadem GrubuAçıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • 15 Ağustos 2022’de Acıbadem Bodrum Hastanemiz Acil Servisi’ne başvurarak tedavi süreci başlayan ve ardından Ankara’ya sevk edilen ve tedavisine devam eden hastamız Haluk Pekşen Bey’in vefatı hepimizi derinden üzmüştür. işlenmiş. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz.
  • Kurumumuzda sosyal medya ve basında yer alan merhum Haluk Pekşen’in tedavi sürecine ilişkin iddialarla ilgili gerekli soruşturmayı başlattık. Bu inceleme hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek ve sonuçlar ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacaktır.

“AŞI DEĞİL YANLIŞ TEŞHİS”

Özellikle sosyal medyada Pekşen’in Covid-19 aşısı nedeniyle hayatını kaybettiği iddiaları ortaya atıldı. Pekşen’in kızı Ezgi Pekşen söz konusu iddiaları reddeden bir açıklama yaptı.

Ezgi Pekşen, “Hayatımızın en acı günlerini yaşarken kamuoyunu yanlış bilgilendirmemek adına bu açıklamayı yapmak zorunda hissediyorum” diyerek başladığı sosyal medya paylaşımında babasının hayatını kaybettiğini söyledi. aşı veya Covid-19 nedeniyle değil, “yanlış teşhis” sonucu.

Pekşen, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

  • Babam belki biri anlar diye odaya gelen tüm doktorlara, ‘Göğsümde yanık var yatınca artıyor, yemek yerken artıyor. Reflü oldum, bundan dolayı olabilir mi?’ o bana söyledi. Ama babam için “Bu ülkeye ne olacak” diye endişelenenlerin, “Sana endoskopi yapalım” demek aklına gelmedi.
  • Yaşadığımız bu acıyı sindiremiyoruz, yüreğimiz yanıyor. Anjiyo yapalım yerine endoskopi yapalım deselerdi Haluk Pekşen aslan gibi yanımızda olurdu.
  • Ancak babamın yanlış teşhisi gibi yanlış bilgilerle kendimizi kandırmamıza izin veremeyiz. Babamın durumunun aşıyla ilgisi yok.

Leave a Comment