Hakan Şükür Beyaz TV’de tartışma başlattı

Eski AKP milletvekili ve eski Galatasaraylı futbolcu firari FETÖ üyesi Hakan Şükür’ün Fatih Terim belgeselinde yer almaması Beyaz TV’de tartışma yarattı. Ertem Şener ve eski futbolcu Sinan Engin, FETÖ firarilerinin belgeselde yer alması gerektiğini savundu.

Türk futbolunun ve Galatasaray’ın efsane isimlerinden Fatih Terim’in hayatını konu alan “Terim” belgeseli bu hafta dijital medya platformu Netflix’te yayınlandı. Belgeselin yankıları sürerken Sinan Engin ve Ertem Şener, Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında FETÖ firarisi Hakan Şükür ve Arif Erdem’in yokluğunu eleştirdi.

“DEVLETİN KENDİ SORUNU DOSTDUR!”

“Bazı şeylere takılmam. Belgeselde o futbolcuların gollerini ve hareketlerini verirdim” diyen Sinan Engin, “Hakan Şükür ve Arif Erdem gol attı ve tarihi bir başarıya imza attı. İsimleri bile anılmıyor. Şimdi ne yaptığı, nerede olduğu, kaçak olup olmadığı umurumda değil. Bu devletin kendi sorunu dostum. Burada söylüyorum.

“BU ADAM GOL ATIYOR”

Bu adam gol attı ve tarihe geçti. Bence adı olmalıydı. Yarın bir gün Türkiye’ye gelecek ve hesap verecek. Herkes hesabını verir. O da gelsin. Fatih Terim ya da belgeseli yapanlar muhtemelen tepki alacağı için kullanmadılar. Dediğim gibi, onları ve bu çocukların yaptıklarını yok edemezsiniz. O da gelir, varsa suçundan yargılanır veya cezalandırılır. Ben futbol adamıyım arkadaşım, başka ne yaptığı beni ilgilendirmez” dedi.

“TARİHTE GİTTİ”

Programın sunucusu Ertem Şener, “Hakan Şükür’ün futbol kariyeri boyunca attığı gollerin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hertha Berlin, Leeds United maçı ve daha nice maçlar Hakan Şükür’ün tarihe geçti. Futbolcu olan Hakan Şükür silinemez ve FETÖ firarilerinin belgeselde yer alması gerektiğini savundu.

Fatih Terim: Hakkımda belgesel olmasını çok istiyordum

Leave a Comment