GTA 6 sızıntısı her şeyi alt üst etti

Geçtiğimiz günlerde GTA 6 oynanış videolarının sızdırılmasıyla oyun dünyasının gündemi alt üst olmuştu. Hacker’ın şirkete şantaj yapmaya başlamasıyla yaşanan gelişmelerin oyun dünyası için pek iç açıcı olmadığı bir gerçek.

GTA 6 nasıl sızdırıldı?

Gelen bilgilere göre, saldırganlar şirketin iç sunucularına sızıyor. GTA 6 Resimler, 10 bin satır kod, hata ayıklama kayıtları gibi bir çok veriyi yakaladı. Take-Two Interactive, sızıntıları engellemek için YouTube ve Twitter gibi sosyal ağlarda telif hakkı mücadelesi başlattı. Hacker grubu, isteklerinin karşılanmaması durumunda GTA V ve GTA 6 kaynak kodlarını yayınlayacağını belirtiyor.

Uzun bir süre GTA 6 için gece gündüz çalışan geliştirici ekip için sızıntı tam bir felaket oldu. Çalışmayı bir kenara bırakıp sızıntının kapsamını ve sonuçlarını araştırmaya başlayan ekibin moralinin çok bozulduğu belirtiliyor. Yükteki bu ani değişiklik muhtemelen bir gecikmeyi de beraberinde getirecektir. Ayrıca sızıntıda ihmalkar olan kişilerin de baş ağrısı çekeceği kesindir.

GTA 6 oyununun 2024 yılında çıkması bekleniyordu ancak belki yıl içinde belki yıllar arasında bir gecikme olabilir. Take Two ve Rockstar şirketlerinin her şeyin istenildiği gibi gitmesi için biraz daha zaman kullanmak isteyeceği tahmin ediliyor. Nitekim işin sonu oyunculara dokunacak.

Yorum


Paylaşmakeski abone ol
Google Haberler Abone Ol Düğmesi
Bu haberler mobil uygulamamız kullanarak indir
istediğiniz zaman okuyabilirsiniz (hatta çevrimdışı):

DH Android Uygulamasını İndirin
DH iOS Uygulamasını İndirin

Leave a Comment