Google yanlışlıkla bir kişiye 250.000 dolar gönderdi

Çarşamba günü Sam Curry adlı bir kişi, Twitter hesabından paylaştığı ekran görüntüsü ile kendisine Google tarafından gönderildiği anlaşılan 249,999 dolarlık bakiyesini paylaştı.

Bu para aslında yaklaşık bir ay önce Curry’ye gönderildi. Durumu fark eden adam hızla Google ile iletişime geçti ancak Google, Curry’ye yanıt vermedi.

Curry’de son çare olarak Twitter’da Google’ı etiketlemek “Google’ın yanlışlıkla bana 249,999 ABD Doları göndermesinden bu yana 3 haftadan biraz fazla zaman geçti ve hala destek isteğime yanıt yok. @Google ile iletişim kurmamızın bir yolu var mı? (geri istemiyorsunuz, sorun değil…)” Ekran görüntüsünü sözleriyle paylaştı.

Curry parayı harcamadığını ve şirket kaçınılmaz olarak geri isteyene kadar sakladığını söyledi.

Şirketlerin yazılımlarındaki zafiyetleri bularak para kazanan güvenlik mühendisi, aralarında Google’ın da bulunduğu birçok şirketin hatalarını bularak ödüller kazandığını söyledi. Ancak Google için yaptığı çalışma ile aktarılan tutar arasında bağlantı kuramayınca Google ile iletişime geçtiğini belirtti.

GOOGLE: İNSAN HATASI YANLIŞ OLDU

Bir Google sözcüsü Twitter’da paylaştıktan sonra, “Ekibimiz insan hatası nedeniyle yanlış tarafa ödeme yaptı. Etkilenen ortak tarafından bize derhal para transferini takdir ediyoruz ve bunu düzeltmek için çalışıyoruz” söz konusu.

Benzer bir olay, geçen ay bir kripto para borsası olan Crypto.com’un bir kadına 100 dolar yerine yanlışlıkla 10 milyon dolardan fazlasını aktardığında meydana geldi. Ancak Crypto, Google kadar şanslı değildi. Paranın aktarıldığı kişi parayı harcayarak işini bitirmişti.

Kripto para borsasının yanlışlıkla 12 milyon dolar gönderdiği kişi kendisine ev aldıKripto para borsasının yanlışlıkla 12 milyon dolar gönderdiği kişi kendisine ev aldı


KAYNAK: İŞ İÇERİĞİ

Mustafa Çokyasar
Haber7.com – Teknoloji Editörü

Haber 7 - Mustafa Çokyaşar

Leave a Comment