Google Chrome’da Gizli Sekmeler için Parmak İzi Kilidi

Android telefonlar için Google Chrome tarayıcısının gizli sekmelerini daha da özel hale getirecek yeni bir parmak izi özelliği geldi. Açılması zor olan özelliğin nasıl kullanılacağını anlattık.

Google Chrome, herkesin hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda sahip olduğu bir tarayıcıdır. Chrome, Android cihazlara ilk geldiğinde şimdiki kadar erişilebilirlik seçeneği yoktu. Yıllar geçtikçe Chrome, özellikleriyle akıllı cihazlarda en iyi tarayıcı haline geldi.

Şimdi bu özelliklere bir yenisi ekleniyor. Şimdi, uygulamadan çıktıktan sonra Android cihazınızda Google Chrome’da açtığınız gizli sekmelere erişmek için, parmak izi doğrulama talep edebilirsiniz. Böylece cihazınızda kayıtlı olan parmaklar dışında hiçbir parmak bu sekmelere ulaşamayacaktır.

Google Chrome gizli sekmelerinde parmak izi kilidi özelliği nasıl açılır?

chrome gizli sekmesi

  • Aşama 1: Android cihazınızdan Google Chrome’a ​​giriş yapın
  • Adım 2: adres çubuğunda”chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android” yazın
  • Aşama 3: Gizli mod için cihaz yeniden kimlik doğrulamasını etkinleştirSeçme ” ‘Etkinleştirilmiş’ (Sizin için ‘Varsayılan’ olarak görünecektir).
  • 4. Adım: Chrome’u yeniden başlat
  • Adım 5: Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik’te yeni”Chrome’dan ayrıldığınızda Gizli sekmeleri kilitleyin“” seçeneğini etkinleştirin.

Not: İlgili ayarın Chrome ayarlarına yansıması için bir süre beklemeniz gerekebilir.

Bu adımları izledikten sonra artık Android cihazınızda Google Chrome’u açıp gizli sekmeye giriş yapıp çıkmak istediğinizde. gizli sekmeler kaybolmayacakparmak izini okuyabilecek ve tekrar giriş yapabileceksiniz.

ALAKALI HABERLER

Google’dan Güvenliğiniz İçin Kritik Uyarı: Chrome Tarayıcınızı Şimdi Güncelleyin!

Google Chrome’un gizli sekme özelliğini sık kullananlar için mantıklı bir eklentidir. Ne düşünüyorsun? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak :
https://arstechnica.com/gadgets/2022/09/chrome-for-android-gets-fingerprint-protected-incognito-tabs/

Leave a Comment