Göcek adeta ders verdi – AHMET ÇAKAR

Hakem Hüseyin Göçek’i çok iyi buldum. Üstelik büyük takım aylardır oyunu yönetememişti. Beden dili ile hakemlik dersleri verdi

Fenerbahçe Gol oldu, Alanyaspor’a yağmur yağdı. Garip olan şu ki: Her maç farklı kadrolarla çıksalar da çok iyi oynuyorlar. Alanyaspor’u mahvettiler. Garip bir rekabet yaratan öğretmenleri vardır. Crespo her zaman Fenerbahçe’nin yedek oyuncusu olmuştur. İtiyor, rakibi kırma, puanlama, atar, her şeyi yapar. Fakat bir eleştirim var; maç bitti Arda Güler’i biraz daha oyna, İsa ol ne oluyor! Taraftarlar bağırdı, çağırdı ve onları oyuna girmeye zorladı. Çözüm Söyleyebileceğimiz gibi, F.Bahçe şampiyonun favorisi olmuş. Çünkü hangi 11 ile çıkarsa çıksın, kim oynarsa oynasın coşkusu üst düzeyde. Belki de fiziksel güç ve dün gece açısından Türkiye’nin en iyi takımı “Büyük takımlar haftası en az iki maç” İsa, F.Bahçe’nin harika bir takım olduğunu göstererek. maçın Hakem Hüseyin Göçek’i çok iyi buldum. Üstelik büyük takım aylardır oyunu yönetememişti. Hüseyin Göcek sadece doğru kararlar ver Vazgeçmedi ve vücut diliyle sahadaydı. Hakemliği öğretti.

HAKEM KARARLARI DOĞRU
Trabzonspor-Gaziantep FK maçında hakem Mete Kalkavan kritik pozisyonlarda doğru kararlar verdi.

Trabzonspor 2-0 kaybettiği maçı biraz şansla kazandı. Tahmin edebiliyor musunuz, Trabzon ilk 10 dakikayı 2-0 kaybetti. Ama sonra mükemmel oynamak için Onlar başladı. Sanki önce Trezeguet ile sonra Bakasetas ile tek bir kale ve beraberlik bulmuşlar gibi. Ama ne olursa olsun ikinci yarı Trabzonspor’u durdurdu. Ne topu kazanabildi ne de baskı uygulayabildi. Maç böyle biterken Bartra’nın golü +7 geldi. Bu gol çok tartışmalı ama bence Maxi Gomez rakibini zorluyor gibi görünse de Gaziantep’ten Gomez’i iten bir oyuncu var. ilk yarıda Trabzonspor’un penaltı kazandı doğru karar. Top vücuda çarpsa da Gaziantep’in açık koluna temas ediyor. Öte yandan yerden sekip Trezeguet’in kapalı koluna çarpan top penaltı değil, karar burada da doğru.

Leave a Comment