Gençlik Kolajen Deposu İksiri ile Yaşlanmaya Elveda Deyin! Günde Bir Bardak Tüketmek Virüsleri Ortadan Kaldırır

Vücutta kolajen oluşumunu tetikleyen kemik suyu, kemikler ve bağ dokusundan oluşur. kalsiyum, magnezyum, kolajen, fosfor, amino asitler, kondroitin, glukozamin ve daha birçok vitamin. Özellikle koronavirüse karşı tüketilmesi uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen ilik kemik suyu, virüslere karşı kalkan görevi görüyor. Yemeklere ve özellikle çorbalara konulan kemik suyu, düzenli tüketildiğinde beynin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur. Özellikle kış ayları ve çocukların okul hayatına başlamasıyla birlikte virüslerden korunmak, bağışıklığı güçlendirmek ve hafızayı güçlendirmek için ilik kemik suyunu menünüze ekleyebilirsiniz.

*Ancak kemik suyuna alerjiniz olmadığından emin olmalısınız! Tüketmeden önce doktorunuza danışın!

KEMİK SUYU FAYDALARI NELERDİR VE NASIL TÜKETİLİR?

Kemik suyundaki kolajen cildin elastikiyetini arttırmada oldukça etkilidir. Kolajen ise cildi besler ve içerdiği değerler sayesinde yaşlanma karşıtı etkiler sağlar. Yaşlandıkça, vücut daha az kolajen üretmeye başlar.

Cildi genç tutmada en etkili bileşen kolajendir. Ancak kolajeni içeriden almak en doğru yöntemdir. Yani kolajen yönünden zengin besin kaynaklarının doğru ve düzenli tüketilmesi kolajenin içeriden alınmasını sağlar. Kemik suyu kolajen, glutamin, kalsiyum, magnezyum, fosfor, amino asitler, kondroitin, glukozamin ve prolin gibi maddeler içerir. Bu maddeler insan vücudunda da bulunur ancak zamanla azalır ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Vücuttaki kolajen oranının düşmesini önlemek için düzenli olarak kemik suyu tüketilmelidir. Düzenli kemik suyu tüketimi kolajen oranını dengeler.

Kollajen, glutamin ve prolin maddelerinin eksikliği vücutta bazı hastalıklara neden olur. Bazı hastalıklar, ilaçlar ve yiyecekler sinir sistemindeki zararlı toksinlerin oranını artırarak birçok hastalığın ortaya çıkmasına neden olur. Ancak içerdiği mineraller sayesinde kemik suyu bu durumun riskini azaltır.

HER GÜN BİR BARDAK KEMİK SUYU TÜKETMENİN FAYDALARI NELERDİR?

Kemik suyu kalsiyum ve fosfor gibi bileşenleri bol miktarda içerdiğinden kemik sağlığı için de oldukça önemlidir. Grip ve bronşite ek olarak, salgın hastalıklardan korunmak için bağışıklık sisteminin güçlü tutulması gerekir.

Kemik suyu grip ve çeşitli bulaşıcı hastalıklarla savaşır, vücudu dinç tutar. İçerdiği mineraller sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Harvard Üniversitesiyılında yapılan bir araştırmaya göre Kemik suyu içen otoimmün rahatsızlıkları olan kişilerde semptomlar azalmıştır. karşı. Yani hasta olduğumuzda aklımıza kemik suyundan çorba gelmesi boşuna değildir, çünkü hastalıkların iyileşmesine büyük katkı sağlar. Her gün 1 bardak kemik suyu tüketirseniz vücudunuzdaki canlılığı hissedeceksiniz.

  • Bunlara ek olarak beyin gelişimiNe de çok faydalı.
  • Antioksidan özelliklere sahip kemik suyu, uykusuzluk hastalığı ve yorgunluk gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
  • Uzmanlar, kemik suyunun gelişme çağındaki çocuklar, hamileler ve kemik kırığı olan hastaların tüketmesi gereken besinlerden biri olduğunu belirtiyor.
  • İleri yaşlarda sıklıkla görülen kemik hastalıklarını önlemek için günde bir bardak kemik suyu içilebilir.

KEMİK SUYU CİLDİ GÜÇLENDİRİR VE SELÜLİTİ AZALTIR!

Cilt sağlığının en önemli bileşenlerinden biri olan kolajen yaşlanmayı önler ve gençlik iksiri olarak karşımıza çıkar. Cildin genç kalması için dışarıdan yapılan müdahalelerin etkisi ancak içeriden destek verilerek arttırılabilir. Kemik suyu en doğal ve sağlıklı kolajen deposu olarak bilinir.

  • Kemik suyunda bulunan kolajen ve jelatin, saç ve cilt yapısının onarılmasına yardımcı olur. Cildi sıkılaştırır ve hatta selülit oluşumunu azaltır. Bu özelliklerinden dolayı daha genç görünmeye katkı sağlar. kuyu ‘gençlik iksiri’ da düşünülebilir.
  • Amino asitler açısından da zengin olan kemik suyu cilt dokusunu koruyarak yaşlanmayı ve leke oluşumunu engeller. Deri altındaki dermis tabakasındaki deformasyonu azaltır.
  • Kas yapısını güçlendirdiği için sporcuların tüketmesi gereken besinler arasındadır.
  • Bağırsakların ve midenin iyi çalışmasına destek olarak; Hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık gibi sağlık sorunlarını önler.
  • Kemik suyu, kolajen, glutamin, prolin, glisin ve amino asitleri serbest bırakmak için uzun süre kısık ateşte pişirilir. Kalsiyum, magnezyum, fosfor ve kükürt gibi mineraller açısından zengin olan kemik suyunu vücut kolaylıkla emebilir.

YAŞLANMA GECİKMESİ

İçerdiği kolajen ve jelatin cildi kırışıklara karşı korur. Kolajen selülit sorununa da iyi gelir. Tamamen olmasa da selüliti azalttığı söyleniyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEDE EN BÜYÜK YARDIMCI

Kemik suyundaki jelatin bağırsak duvarını güçlendirir ve korur. Bu sayede bağışıklık sistemi de güçlenir. Aksi halde sindirilmeyen besinler ve toksik maddeler kana karışır. Bunun sonucunda bağışıklık sistemi bozulur ve vücutta bazı kronik yorgunluk, tiroid ve egzama hastalıklarına neden olabilir.

KEMİK SAĞLIĞI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜM

Ayrıca kemik suyunda bulunan kıkırdak, glukozamin ve kondroitin içerir. Birçok çalışmada kondroitin ve glukozaminin eklem ağrılarını azalttığı ve osteoartrit yani eklem kıkırdağının bozulmasının semptomlarını azalttığı belirtilmiştir. Eklem ağrısı çekenler kemik suyunun faydaları sayesinde iyileşebilirler.

KEMİK SUYUNUN İYİ OLDUĞU NASIL ANLANIR?

Kemik iliği suyunun jelleşmesi ürünün kalitesini gösterir. İyi kemik suyu jelatinli bir görünüme sahiptir ve ince ve sıvı değildir. Kemik suyu ısıtıldığında sıvı hale gelmelidir. Jelleşme, daha yüksek besin değerlerinin bir göstergesidir. Besin değeri yüksek ve kolajen deposu olan kemik suyunun ideal şekli jöle kıvamındadır. Kemik suyundaki jelatin, sızdıran bağırsakları iyileştirir. Sindirim sisteminin mukoza zarına katkıda bulunur ve yiyecekleri sindirmeye yardımcı olur.

KEMİK SUYU NEDEN PİŞİRME UZUN SÜRER?

Kemik suyunu kaynatmak uzun bir süreç gerektirir. Kemiğin çok az et ve bağ ile 6 ila 18 saat kaynatılması tavsiye edilir. Bu kadar uzun süre pişirilmesinin sebebi kemikteki tüm besinlerin su ile karışmasını, kollajenin ayrılmasını ve kemiğin içeriğinin tam olarak alınabilmesini sağlamaktır.
Leave a Comment