Fransa’da yasadışı göçmenlerin kamp kurmasını önlemek için birçok yer kayalarla kaplandı.

Calais kentinde kaçak göçmenlerin kamp kurmasını engellemek için birçok noktaya taş döşendi.

Fransa’nın Calais kentinde kaçak göçmenlerin kamp kurmasını önlemek için yeni bir adım atıldı.

Yeşil ve açık alanlar başta olmak üzere birçok merkezi noktaya yüzlerce ton kaya parçası yerleştirildi.

Belediyenin kaya parçaları için 45 bin euro bütçe ayırdığı kaydedildi. Fransız basını, 12 Eylül’den bu yana Tuna ve Maas kıyılarında, özellikle tren istasyonu yakınlarına belirli noktalara kayaların bir metreden daha az aralıklarla yerleştirildiğini bildirdi.

“Rahatsız edici kamplar istemiyorsak harekete geçmeliyiz”

AA’nın haberine göre; Calais Belediye Başkanı Natacha Bouchart yaptığı açıklamada, göçmenlerin kamp kurmasını önleme uygulamalarını savundu, “Şehir merkezinde rahatsız edici kamplar istemiyorsak harekete geçmeliyiz.” deyimini kullandı.

Fransa'da kaçak göçmenlerin kamp kurmaması için birçok yere taş döşendi.

insan hakları örgütlerinden kınama

Bölgedeki göçmenlere yardım eden insan hakları örgütleri, Calais yönetiminin İngiltere’ye geçmek isteyen göçmenlerin kamp kurmasını engellemek için böyle bir yöntemi kullanmasını kınadı.

İnsan Hakları Gözlemcileri örgütü yetkilileri, yazın kayalık alanlarda göçmenlerin yaşadığını ancak 3 Ağustos’tan itibaren bölgenin boşaltıldığını ve geçen haftaki büyük tahliyede göçmenlerin Maas iskelesine nakledildiğini belirtti.

Fransa'da kaçak göçmenlerin kamp kurmaması için birçok yere taş döşendi #2

“Göçmenler ‘görünmez’ hale getirilmek isteniyor”

Yetkililer, örgütlerin göçmenlere gıda yardımı yapmasını engellemek için kent merkezindeki bazı noktaların kayalarla çevrili olduğunu belirtti. Calais yönetiminin altlarında bulunan göçmenleri sınır dışı etmek için haziran ayında köprüleri çitle çevirdiğini hatırlatan yetkililer, bunun göçmenleri merkezden uzaklaştırarak görünmez kılmayı amaçladığını vurguladı.

Manş Denizi kıyısında bulunan Calais kentinde denizi aşıp İngiltere’ye geçmek isteyen çok sayıda kaçak göçmen bulunuyor.

Fransa'da kaçak göçmenlerin kamp kurmaması için birçok yer taş döşendi #3

Leave a Comment