Fransa’da eşine tokat attığı iddialarını kabul ederek istifa etti

Fransa’da milletvekili Adrien Quattennesmedya açıklamalarından sonra istifa etti.

Adrien Quattenens boşanma sürecinde olan eşine “tokat attı” taleplerini kabul etmiş ve bu hamleden çekilmiştir. “çok pişmanım” dedi ki.

Quattennens, iddiaları kabul ettikten sonra, France Unyielding (LFI) partisindeki “koordinatörlük” görevinden ayrıldığını açıkladı.

Quattennens Twitter’da şunları söyledi: “İstifa eylemcilerimi ve bana inanan herkesi korumak için LFI’deki koordinatör pozisyonumdan ayrılıyorum” söz konusu.

Quattennens çifti açıklamanın ardından ortak açıklama yaptı, “özel hayatın gizliliğine saygı” talep edilen.

32 yaşındaki Quattennens, LFI parti başkanı Jean-Luc Melenchon’un halefi olarak gösterildi.

Çift Quattennens için Melenchon “Medya röntgenciliği ve sosyal medya, Adrien ve Celine’in boşanmasında kendini gösterdi. Adrien tüm sorumluluğu kendi üzerine aldı. Adrien’e güveniyorum ve sevgimi gösteriyorum” bir açıklama yaptı.

“GÜÇLÜ BİR CEVAP”

Kadına yönelik şiddetin önlenmesinde ön saflarda yer alan LFI, bu yıl skandallarla boğuşuyor. Parti üyeleri Taha Bouhafs ve Eric Coquerel’in cinsel istismar vakaları daha önce LFI’de su yüzüne çıkmıştı.

Sosyal Politika komitesinde görev yapan Senatör Melanie Vogel, Melenchon’un açıklamasını açıkladı. “başka bir dünya” onu aradı.

Sosyalist Parti konsey başkanı Luc Broussy, “Melenchon’un yanıtı acınası. Modern, hümanist ve feminist solun liderliğini üstlenmekteki acizliğini bir kez daha gösterdi.” söz konusu.

Leave a Comment