Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in kızı ölümle ilgili açıklama yaptı!

Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Bodrum ve Ankara’da iki ayrı hastanede bir ay süren tedavisinin ardından yaşam mücadelesini kaybetti. Pekşen’in ölüm nedeni ile ilgili kızı Ezgi Pekşen’den açıklama geldi.

Pekşen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Hayatımızın en acı günlerini yaşarken kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine engel olmak adına bu açıklamayı yapmak zorunda hissediyorum. ne zatürree ne Covid ne aşı.

15 Ağustos 2022 akşamı yemek yerken rahatsızlanarak Acıbadem Bodrum Acil Servisi’ne gittik. Göğsünde yanma hissettiğini ve yemek sırasında bu ağrının başladığını belirtti. Analiz sonucunda kan değerleri referans aralıklardaydı ve EKG’si normaldi.

Bize ağrı kesici verdiler ve eve gönderdiler. Babamın ağrıları bütün gece devam etti ve sabah erkenden yine ‘beni hastaneye götürün’ dedi. Doktorlar her şeyin normal olduğunu söylese de babam hastaneye kaldırılmak istedi. O gece tansiyonu yükselmeye ve düşmeye başladı ve ateşi yükselmeye başladı.

Çarşamba günü tüm değerleri yükselmiş, vücudunda enfeksiyon oluşmuştu. İşin tuhafı, babamın sorumlu doktoru sözde (!) bir gastrologdu. Covid, zatürre başlangıcı vb. hakkında çeşitli tahminlerde bulunmalarına rağmen teşhis koyamadılar.

Babam belki biri anlar diye odaya gelen tüm doktorlara, ‘Göğsümde bir yanma var, uyurken artıyor, yemek yerken artıyor. Reflü oldum ondan olabilir mi? Ama babam için “Bu ülkeye ne olacak” diye endişelenenlerin, “Sana endoskopi yapalım” demek aklına gelmedi.

Bir süre sonra ‘iyileştin’ diyerek taburcu olan babamın durumu ağırlaştı ve uçak ambulansıyla Ankara Güven Hastanesi’ne getirdik. Yemek borusunun 32. cm’sinde kalp hizasında bir delik olduğunu gören doktorlar babama sormuş.

Babam balık yerken hastalandığını söyledi ve bunu Acıbadem’de dile getirdi. Ancak şimdi enfeksiyon kalp zarına kadar ulaşmış, değerleri çok yükselmiş ve yanlış tedavi nedeniyle bağışıklık sistemi çökmüştü. Doktorlar ellerinden geleni yapmalarına rağmen 22 gün geçmişti.

Canım babam her zamanki gibi elinden geleni yaptı ama sadece 1 ay dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı sindiremiyoruz, yüreğimiz yanıyor. Anjiyo yapalım yerine endoskopi yapalım deselerdi Haluk Pekşen aslan gibi yanımızda olurdu.

Ancak babamın yanlış teşhisi gibi yanlış bilgilerle kendimizi kandırmamıza izin veremeyiz. Babamın durumunun aşıyla ilgisi yok.”

Fotoğraflar: AA

Leave a Comment