Ersin Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih yazdı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşması için “Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün tarih yazdı. Bu tarihi bir adımdır” dedi.

eski abone ol

Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM mahkemesinde Kıbrıs açıklamasının ardından bir açıklama yaptı.

Erdoğan konuşmasında, “Uluslararası toplumu, Kıbrıs Türklerine yönelik zulme son vermeye ve bir an önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni resmen tanımaya davet ediyoruz.” dedi. kelimeleri kullanmıştı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, CNN TÜRK ekranlarında açıklamalarda bulundu.

“Tarihi bir adım”

Ersin Tatar, “Türkiye’nin garantörlüğünün biteceği bir durumu kabul etmemiz mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin bize açık destek vermesi çok önemli. Cumhurbaşkanımız tarih yazdı. Bugüne kadar çok görüşmeler yapıldı. , yıllardır bu federasyon temelinde buluşma eşitliğini vurguladık. Bugün ilk kez Sayın Erdoğan’ın açıklaması tüm dünya için tarihi bir adımdır.”

“Türkiye Cumhuriyeti bu bölgenin en güçlü ülkesidir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türk kamuoyu önünde teşekkür etmek istediğimi belirten Tatar, “Türkiye Cumhuriyeti bu bölgenin en güçlü ülkesi. Çağrı yapmak çok önemli bir gelişme. Yeni sürecin hayırlı olmasını diliyorum. Milletimiz için dünya siyasetinde olağanüstü bir gelişme olarak kaydedildi.” dedi.

Leave a Comment