Erdoğan: “Biden ile görüşmek ister misiniz?” soruya bağlamsız cevap

BM Genel Kurulu’nun yapıldığı binada yürürken Reuters muhabiri Hatice Pamuk’un sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biden ile görüşmek ister misiniz?” dedi. sorusuna “Neden? “O Biden, ben Erdoğan’ım” şeklinde ilginç bir yanıt verdi. Erdoğan, ABD’li senatörlerin F-16’lar konusunda “olumlu” olduğunu söyledi.

Abone Ol

Google Haberleri

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, heyetiyle ABD’nin New York kentinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun yapıldığı binada yürürken Reuters muhabiri Hümeyra Pamuk’un sorularını yanıtladı.

Erdoğan: “Biden ile görüşecek misiniz?” “Resepsiyona katılacağım” diye cevap verdi.

Pamuk’un sorusu “Biden ile tanışmak ister miydiniz?” oldu. “Neden?” Erdoğan, “O Biden, ben Erdoğan’ım” dedi ve ardından ilginç bir ifade kullandı.

Erdoğan, “Senatörlerle yaptığınız görüşmede F-16 hakkındaki izlenimleriniz neler oldu?” “Olumlu konuştular” dedi soruya. Pamuk’un “Onlar mı onaylayacaklar yoksa geçecekler mi?” sorusuna “Evet” cevabını verdi.

Öte yandan Erdoğan’ın kendisine soru sormak isteyen gazeteci Pamuk’a yürürken sol eliyle ‘gel’ işareti yaparak ‘Gel ne diyeceğimi söyle’ diye seslenmesi dikkat çekti.

Gazeteci Michael Sercan Daventry bu anların görüntülerini paylaştı.

Neden BirDay?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, gerçekleri halka ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının oluşmasına katkıda bulunmaktır. Bu nedenle aboneliklerden elde ettiğimiz geliri daha iyi habercilik yapmak ve okuyucularımızın daha kaliteli ve güvenilir bilgilerle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmemiz gereken bir patronumuz yok; iyi ki öyle değil.

Bundan sonra da aynı sorumluluk duygusuyla yolumuza devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir günü kaçırmamak için

BirGün’e Bugün Abone Olun.

Bir gün; seninle güçlü, seninle özgür!

Destek BirGün

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment