Emeklilerin maaş hesaplarına yarın para yatırılacak! şimdi postaneye git

2022’nin başında emekli maaşlarında önemli artışlar yapıldı. Ancak yıl içinde enflasyon oranları ve temel gıdalardaki artışlar emekli vatandaşları oldukça zor bir sürece soktu. Bu nedenle yeni alınan arsa ile emekli vatandaşlara PTT tarafından ihtiyaç kredisi verilecek. Emekli olmayan kişiler bu özel kredi tutarından yararlanamayacaklardır.

Yarın 09.00’da devlet 21 bin TL geri ödemesiz veriyor! PTT gişesinden alın!

Ancak kredi faiz oranları ve başvuru tarihleri ​​henüz PTT tarafından açıklanmadı. Ancak önümüzdeki ay resmi bir açıklama yapması bekleniyor. Uzmanların görüşlerine göre faiz oranlarının 1,65 ile 1,9 arasında olacağı tahmin ediliyor. Son olarak bu özel kredinin 12, 24, 36 ve 48 ay vade seçeneklerine sahip olacağı tahminler arasında yer alıyor. Peki emeklilere özel oluşturulan kredi kampanyasına başvuru koşulları nelerdir? Detaylar burada!

Yarın saat 09.00'da devlet 21 bin TL'yi karşılıksız veriyor.  PTT sayacından alın 1

PTT Emekli Bireysel Kredisi Başvuru Koşulları

Emeklilere özel kredi sistemi için emeklilerden aranan genel şartlar aşağıdaki gibidir. Emekli vatandaşların emeklilik türü ne olursa olsun krediden yararlanabileceği bilinmektedir (edirnejethaber.com). Dolayısıyla sigortalı ve kefil olan vatandaşlar bu nakdi desteği alabilmektedir. Öte yandan bu nakit destek sisteminde vatandaşlardan kefil talep edilmemektedir.

Ayrıca kredi almak isteyen kişilerin kredi notunun limit seviyelerde olmaması da aranan şartlar arasındadır. Kredi notu düşük olan emekli adaylarına düşük oranlarda nakit destek verilmektedir. Peki başvuru süreci nasıl yapılıyor? Detaylar burada!

pttsubesii

PTT Kredisine Nasıl Başvurulur?

Adaylar PTT emeklilik kredisine iki farklı şekilde başvurabilirler. İlk başvuru yöntemi ve en çok tercih edilen başvuru yöntemi online başvurulardır. Bu başvuru yönteminde vatandaşların öncelikle PTT mobil uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Daha sonra sisteme üye olmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu işlemlerden sonra emekli olanlar rahatlıkla kredi başvurusunda bulunabilirler. İkinci yöntem ise yüz yüze başvurulardır. Bu başvuru yönteminde ikamet ettiğiniz il veya ilçelerdeki PTT şubelerine kimlik belgesi ile gidilerek başvuru yapılır. Başvuru süreci en fazla 15 iş günü sürer.

Vatandaş düğün şöleni! Kimlikle birlikte 80 bin TL veriliyor! PTT duyurdu

Leave a Comment