Dimitris Pelkas: Burada olmaktan mutluyum – Futbol Haberleri

Bu sezon Fenerbahçe’den kiralık olarak İngiltere’nin şampiyon takımlarından Hull City’ye transfer olan Dimitris Pelkas, yeni takımı, transfer süreci ve oynanan futbol hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Hull Live’da yer alan habere göre, Fenerbahçe’den arkadaşı Ozan Tufan ile aynı takımda olmasının çok güzel olduğunu belirterek, “Ozan’la olmak çok güzel. Eskiden Fenerbahçe’de birlikte oynardık. ve Hull City’de diğer oyunculardan biraz farklıydık.Daha iyi biliyoruz.Daha iyi olmak ve daha fazla uyum sağlamak için zamana ihtiyacımız var ve şimdi bu takıma çok şey vermemiz gerekiyor.Fenerbahçe gibi çok büyük bir kulüpten geldik ama bu farklı bir lig ve uyum sağlamamız gerekiyor. Sabırlı olun ve maç maç daha iyi şeylere bakın. Göreceğiz.” söz konusu.

Hull’da transfer süreci ve yaşam

Yunan futbolcu, transfer sürecine ve İngiltere’deki yaşamına değinerek, “Bir önceki kulübümle anlaşmam uzun sürdü ama sonunda buradayım, burada olmaktan mutluyum. daha önce oynadığım ülkelerden farklı bir zihniyet.Hull sevdiğim sakin bir şehir çünkü dışarı çıkmayı seviyorum. Büyük bir hayran değilim. Evde dinlenmeyi ve futboluma konsantre olmayı seviyorum.” sözlerini dile getirdi.

“Tempo çok yüksek”

Şampiyonluktaki futbola değinen Pelkas, “Maçlar çok daha akıcı ilerliyor, hakem çok düdük çalmıyor ve oyunu akışına bırakıyorlar. Her zaman kolay serbest vuruş vermiyorlar ve bu benim için de çok önemli. VAR’ın Şampiyonluk’ta olmadığını. Süper Lig’de olduğu gibi. “Diğer bazı liglerde VAR’da çok zaman kaybediliyor. Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla daha hızlı ve tabii ki daha formda olmak istiyorum ve bunu yaptığımda da takıma çok şey verebilmeyi istiyorum.” dedi.

Leave a Comment