Dikkat! Meteoroloji’den 18 il için kritik sağanak yağış ve hava durumu uyarısı!

Dikkat! Meteoroloji’den 18 il için kritik sağanak uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Denizi’nin doğu kesimleri ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde bu geceden itibaren etkili olacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kıyı kesimlerinde kuvvetli (30-60 kg/m2) olacağını duyurdu. İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bartın ve Kastamonu. , Sakarya, Düzce ve Zonguldak’ta çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (55- 110 kg/m2) olması beklendiği için sel, sel, yıldırım, heyelan, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu. yağış sırasında.

BURSA İÇİN SARI KOD UYARISI

Bursa’da Cuma günü saat 03.00’te başlayıp 06.00’a kadar devam etmesi beklenen yağışla ilgili olarak Meteoroloji “Sarı” kod uyarısı yaptı.

SİVAS VE KAYSERİ’YE 50 KG YAĞMUR BEKLENİYOR

Son değerlendirmelere göre; Yarın öğle saatlerinden sonra İç Anadolu’nun doğusunda görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Sivas çevresi, Kayseri’nin kuzeyi ve doğusu, Yozgat’ın doğusu ile güney ve doğusu yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olacak. Tokat’ın. Ani sel, sel, yıldırım, yerel dolu, yağış sırasında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

DOĞU AKDENİZ İÇİN DE UYARI YAPILDI

Doğu Akdeniz’de yarın öğle saatlerinden sonra görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışlar, Adana’nın kuzeyi ve doğusu, Mersin’in doğusu, Kahramanmaraş’ın batısı ile Osmaniye çevrelerinde yerel kuvvetlere (30-60 kg/m²) neden olacak. ve Hatay’ın kıyı bölgeleri. ) meydana gelmesi beklenirken, ani sel baskınlarına karşı dikkatli olunması istendi.
Leave a Comment