Dikkat! Meteoroloji uyardı! Yarın başka bir güne uyanacaksın

İstanbul yarın puslu ve serin bir havada uyanacak. Pazartesi günü İstanbul 22 derece bulutlu, Salı Çarşamba 23 derece bulutlu olacak.

perşembeye dikkat

Perşembe günü İstanbul’da havalar soğuyacak, sıcaklık maksimum 20 derece olacak ve yağmur yağacak. İstanbul’da serin hava Cuma günü kendini iyice gösterecek ve 13-18 derece arasında seyredecek, İstanbul’da Cuma günü yağışlar devam edecek.

Havalar ülke genelinde mevsim normallerinin altına düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yarından itibaren kademeli olarak azalacak olan hava sıcaklıkları, hafta ortasından itibaren başlayacak yağışlarla birlikte ülke genelinde önemli ölçüde azalarak mevsim normallerinin altına inecek.

6-10 derece düşecek

Meteoroloji, mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren etkisini yitireceğini, yarından itibaren sıcaklıkların düşeceğini bildirdi. Meteoroloji’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyrettiği ülkede yağışsız bir hava etkili oldu. Ancak sıcaklıkların yarın (19.09.2022 Pazartesi) kuzey kesimlerden (Marmara, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi) başlayarak kademeli olarak azalacağı ve ortalardan yağışla birlikte ülke genelinde önemli ölçüde azalacağı tahmin ediliyor. haftanın ve mevsim normallerinin altına düşer.

Hafta ortasına kadar kuzey kesimler başta olmak üzere yerel olarak görülecek yağışların haftanın ikinci yarısında kuzey ve iç kesimlerde kuvvetli olmak üzere yurdun hemen her yerinde görülmesi bekleniyor. Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar etkili olacağı, kuzey, iç ve batı bölgelerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4-9 derece altında olacağı tahmin ediliyor.

Ani sıcaklık değişimleri ve kuvvetli meteorolojik olaylara ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanacak hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

Leave a Comment