“Dikenlerden topladım” Meyvelerinin başında gözyaşı döken yaşlı kadın sosyal medyada gündem oldu! Belediyeden açıklama

Olay, dün akşam şehrin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi’nde meydana geldi. Bolu Belediyesi Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokakta izinsiz satış yapan satıcılar için başvuruda bulundu. Uygulama kapsamında, bir fotoğrafçının dükkânının yanındaki alanda oturan ve kendi topladığı meyveleri kovalarda satan 75 yaşındaki Hatice E. ile de ilgilenildi. Hatice E’nin ormandan topladığı meyvelere “gösterilen alan dışında sattığı” gerekçesiyle el konuldu. Ahududu ve karabuğday dolu kovalara zabıta ekipleri tarafından el konuldu. Ancak çıkan arbede sırasında kovalardan biri devrildi ve meyveler yere döküldü. Çevredekilerin polise tepki vermesi üzerine olay yerine polis çağrıldı. Polis ekipleri, tepkiler üzerine bölgeden uzaklaştı. Ağlayan Hatice E. çevredekiler tarafından teselli edildi.

02ff10a84cc739d1c70e9d9184136b47

Yaşlı kadın daha sonra sorgulanmak üzere karakola götürülürken, yere dökülen meyveler çevredekiler tarafından toplandı.

3d3ab5a730740189180600b97e57e740

“BUNLARI DİKENLERDEN TOPLADIM”

Hatice E., “Ben burada oturdum. Bende sadece bu ürünler var. köşeye koydum. Polisler geldi. Hepsini konuşmadan derleyip topladılar. vermek istemedim. Biri beni itti, kovalarımı aldı. Özellikle döküldü. Onları dikenlerden topladım. Polis yaptı ve beni de itti. Beni arabaya koyacaktı. Arabada benimle ne yapacak? 75 yaşındayım. Eşimden emekli maaşım yok. İhtiyacım var,” dedi.

307a598b07137f46c217dd85a3a9c0cc

BOLU BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Bolu Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, öğleden sonra İzzet Baysal Caddesi’nde izinsiz ve kaçak satış yapan satıcılar hakkında Emniyet ekiplerince inceleme yapıldığı belirtildi. şikayetler.

26613a29ef9df1857f21f527649b1006

Açıklamada, Hatice E’nin polis ekiplerinin tüm iyi niyetli ve sözlü uyarılarına rağmen satışlarının devam ettiği belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Öncelikle belirtmek isteriz ki, barış ve güvenliğin teminatı olan polis teşkilatımız hiçbir ‘gerçek işçi’nin ekmeğine dokunmaz ve israf etmez. Bu olayda üzerine dökülen ahududular Hatice E’nin plastik kovaya kendi eliyle yaptığı fiziki müdahaleyle yer döküldü. Herhangi bir müdahale olmadı. Polis ekipleri, şahsın daha önce defalarca yaptığı gibi ajite olacağını anlayarak olay yerinden ayrıldı.”

Açıklamada, İzzet Baysal Caddesi’nde seyyar satıcılara izinsiz satış yapılmadığı belirtilirken, Hatice E tüm uyarı ve cezalara rağmen bu ısrarını sürdürdü.

Hatice E’nin 11 Eylül’de yapılan denetimlerde polise kimlik göstermeyerek direndiği ve polisin yanıt vermediği resmi tutanaklara kaydedildiği belirtilen açıklamada, “Yine, Olayda polislerimizden de bıçak alınmış ve polisler bıçağa el koymuştur.” söylendi. (DHA/AA)

dd043767bddc3ecf952a902c33000e41

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dağcılık faciayla sonuçlandı!  Ekipler bölgeye helikopterle ulaşmayı başardı.Dağcılık faciayla sonuçlandı! Ekipler bölgeye helikopterle ulaşmayı başardı.
Kürt seçmen 'Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu?  soruldu…Kürt seçmen ‘Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu? soruldu…
Sokak ortasında idam!  Kanlar içinde yere düştüSokak ortasında idam! Kanlar içinde yere düştü

Leave a Comment