Çok fazla hain var, temizlenmesi gerekebilir

kamuoyunda’kübbeli ahmet hoca‘olarak bilinen Ahmet Mahmut BilinmiyorEkonominin durumuyla ilgili yorum yapan Yıldırım, “Nakit bulundurun, bir yıl boyunca temel ihtiyaçlarınız kilerinizde bulunabilir” dedi.

8 Eylül 2022 tarihinde kaydedilen görüntülerde Cübbeli, ”Önümüzdeki günler pek iyi görünmüyor. Gelecek güzel ama hainler çok. Din-devlet düşmanları çoktur. Ayrıca temizlik gerektirebilir” dedi. Ünlü’nün ‘tehditkar’ sözleri sosyal medyada tepki çekti.

bornoz daOnun için ekmek almak için köşeye para koymalı. Kişi, bir yıllık ihtiyaçlarını, temel ihtiyaçlarını, mahzeninde veya deposunda bozulmaz mallardan muhafaza etmelidir. Bu sünnettir. Un, şeker, kuru fasulye, nohut gibi‘ diye de söylüyor.

“ÖNCEKİ GÜNLER ÇOK İYİ GÖSTERMİYOR”

Cübbeli Ahmet, 8 Eylül’de YouTube’da da paylaşılan “Haftanın Sohbeti” başlıklı konuşmasında takipçilerine seslenerek şunları söyledi:

  • Yunanistan’ı da gördük, bu yüzden dünyadaki kafirlerin topları bize çevrildi. Suriye’de büyük bir Siyonistan, Kürdistan kurulmak üzere. Burada büyük tehlikeler, yeni bir Kurtuluş Savaşı, milli kuvvetlerin seferber edilmesi, yeni bir vatan savunması gibi durumlar olabilir. Önümüzdeki günler iyi görünmüyor. Gelecek güzel ama hainler çok, din ve devlet düşmanı çok, çok… O yüzden temizlemek gerekebilir. Bu yüzden ne olacağını bilmiyorum ama nakit çok önemli bir şey. Bazen satacak bir şeyin olsa bile satamazsın dediğinde. Aniden bir pazar çöküyor, bir evim var, peki kaç tanesini aç bırakıyorsun? Bir koronada iki veya üç yılda birçok meslek iptal edildi.
  • İnsan bir somun ekmek alır evinin köşesinde… Ne diyeyim, bir senedir ne lazım demedik, bilirsiniz, bozulmaz maldan, gidin ekmek alın… onun için senin mahzenindeki sünnettir. Genel gıdalardan, temel ihtiyaçlardan bahsetmiyorum; Undur şekerdir efendim kuru fasulyedir nohuttur bunlar önemli şeyler yani erzak olarak. Et bulamazsanız, et yerine geçer. Süt bulamazsanız, süt yerine geçer. Bunlar kuru şeylerdir, kuru şeyler ıslanmasınlar diye hiçbir şeyin olmadığı bir yerde mümkün olduğunca kuru tutulmalıdır. Bir de faydası vardır, sünnete uygundur.

Cübbeli Ahmet’in ‘seferberlik çağrısını’ neden ve ne amaçla yaptığı öğrenilemedi.

Leave a Comment