Çocuğu cinsel istismara uğradı… 3 bin kişiyle protesto etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ortaokul öğrencisi HY, okula giderken iddiaya göre otomobil yanında durdu. Sürücü Mustafa Gökot, kız öğrenciye kendisini ‘öğretmen’ olarak tanıttı ve onu okula götüreceğini söyledi. Gökot’a inanan HY, araca bindi. Bir süre sonra mahalleden çıkan Gökot, otomobilde HY’ye cinsel istismarda bulundu. Yaşadıklarını çocuğa anlatan öğretmenlerinin ihbarı üzerine jandarma ekipleri Mustafa Gökot’u kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Olayı duyan mahalle sakinleri, karakol önünde toplanarak Mustafa Gökot’u linç etmek istedi. Jandarma ekipleri kalabalığı güçlükle sakinleştirirken, Gökot, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildiği hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Çocuğu cinsel istismara uğradı... 3 bin kişiyle protesto etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘ÇOCUĞUMUN AĞIZINDAN ANNE SÜTÜ KOKUSU VAR’

Cinsel istismara uğrayan kızın annesi Ş.İ. ve mahalle sakinleri ellerinde pankartlarla protesto etti. Pazar yerinde toplanan yaklaşık 3 bin kişi, ‘Çocuklara uzanan eller kırılsın’ sloganları attı. Elinde ‘Suistimale susma, sesin ol’ yazılı pankartla eylemin ön saflarında yer alan ve eşinden boşandığını öğrenen SI, bu duruma sessiz kalmayacağını söyledi. kızına yapılan ahlaksızlık Kendisini destekleyen kalabalığa da teşekkür eden Anne Ş.İ., şunları söyledi:

“Çocuğuma yapılan cinsel istismar, tecavüz, ahlaksızlık ve zorbalığa karşı susmayacağız, sesimizi duyuracağız. Şu anda sessiz kalırsak herkes susacaktır.”

Çocuğu cinsel istismara uğradı... 3 bin kişiyle protesto etti.

Leave a Comment