Çinli dev Türkiye kararını böyle açıkladı! Telefon üreticileri için etkileyici ve heyecan verici…

Geçen yıl Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 20 milyon dolarlık bir yatırımla fabrika açarak Türkiye’de üretime başlayan Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, kısa vadede ülkedeki pazar payını yüzde 10’a çıkarmayı hedefliyor.

Vivo Türkiye Genel Müdürü Hailu Hong, Anadolu Ajansı’na Türkiye’nin akıllı telefon üreticileri için etkileyici ve heyecan verici bir pazar olduğunu söyledi.

Genç nüfusa sahip ve büyüyen bir ülke olduğu için buraya yatırım yapmaya karar verdiklerini ifade eden Hong, “Sektörel bilgilere göre Türkiye’de 2020 yılında 12 milyon telefon satıldı. 12 bin metrekare ve yıllık 5 milyon telefon numarası. “Yaptığımız bu yatırımla uzun vadede 2 bin kişilik istihdam planımız var. Şu anda yaklaşık 250 çalışanımızla yılsonuna doğru istihdamı artırmayı planlıyoruz.” dedi.

Akıllı telefonların yanı sıra kulaklık ve tablet de ürettiklerini anlatan Hong, “Markamız özellikle kamerası ve yenilikçi tasarımları ile öne çıkıyor. Y serisi modellerimiz Türkiye’de ön plana çıkıyor. Bu yıl Türkiye’de de V model serimizi piyasaya sunduk. yenilikçi ve özgün tasarımıyla pazara sunuyoruz.” dedi.

“DAHA FAZLA YATIRIM VE İSTİHDAM HEDEFİMİZ VAR”

Genel Müdür Hong, şirketin hedeflerine ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Türkiye pazarına yeni girmiş olmamıza rağmen yüzde 4 civarında bir pazar payımız var ve kısa vadede yüzde 10’a ulaşmayı hedefliyoruz. Şu anda sadece iç pazar hedeflerimiz var ancak yakın pazarlara ihracat yapmak istiyoruz. Türkiye, Avrupa ve Afrika gibi 5 yıl içinde. Türkiye” Pazar payımızdaki artışa bağlı olarak gelecekte daha fazla yatırım ve istihdam hedefimiz var tabii.”

Vivo Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü Hasancan Yetik, “Türkiye’yi Avrupa teknolojisinin yıldızı olarak görüyoruz. Türkiye genç bir nüfusa sahip. Teknolojiyi çok yakından takip eden bir kitleyiz. Küresel olarak büyük şirketlerin Türkiye pazarına olan ilgisi ortada. Çok daha iyi yerlere eksiğiz.Umarım uzun vadede gelir ve şirket olarak Gebze bölgesinde bunu destekliyoruz.” dedi.

Leave a Comment