CHP ve HDP, LGBT ile el ele! Büyük Aile Yürüyüşüne karşı kirli ittifak

LGBT dayatmasına karşı ‘Büyük Aile Yürüyüşü’ günler önce duyuruldu. Bugün saat 14.30’da her kesimden LGBT dayatmasına duyarlı bireyler, gençler ve aileler çocuklarıyla birlikte İstanbul’un Fatih ilçesindeki Saraçhane Parkı’na akın etti. Çocuklarını ve toplumu eşcinselliğin baskısından korumak isteyenlerin düzenlediği yürüyüşe birçok sivil toplum kuruluşu destek verdi. Böyle bir yürüyüşten rahatsız olanlar, sosyal medya üzerinden yürüyüşü karalamaya çalıştı. LGBT propagandasına karşı sesini yükseltmeyen bazıları, Büyük Aile Yürüyüşü’ne katılanları karalamak için ya katılımcıların kıyafetleriyle alay etti ya da sosyal medyada inançlarıyla dalga geçti. “Ona yobaz diyenler bile vardı.

CHP’NİN HDP İŞBİRLİKLERİ LGBTİ GİBİ DESTEK OLDU

LGBT dayatmasına karşı sosyal medyadan destek mesajları gönderen çok sayıda kişi de oldu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP), LGBT dayatmasına karşı yürüyüşe karşı olduklarını ve LGBT’yi desteklediklerini belirten açıklamalar yaptı. CHP’nin son dönemde HDP ile ilişkisi de LGBT’ye verdikleri destekle gün yüzüne çıktı. Kirli ittifak içindeki bazı CHP parti yöneticileri sosyal medyada LGBT’ye desteklerini paylaşırken, HDP Genel Merkezi’nin sosyal medya hesabında da LGBT’ye destek içeren paylaşımlar yapıldı. İşte CHP, HDP ve diğerlerinin birleştiği nokta: LGBT

CHP’Lİ İSİMLER LGBT’YE DESTEK AÇIKLAMASI YAPTI

CHP Gençlik Politikaları Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, sosyal medyadan LGBT’ye destek açıklamasında, “İnsanların cinsiyet kimlikleri ve cinsiyetleri nedeniyle yaşadıkları sorunları dinlemeden, bilerek anlamadan, toplumda korku ve nefreti körüklemeye yakın. özellikle RTÜK’ün yardımıyla cinsel yönelim. gelecekte utançla anılacak. İnsan haklarının ve eşitliğin yanındayız.”

CHP Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Ece Demir, LGBT’ye desteğini şu sözlerle dile getirdi: “Pazar günü yapılması planlanan LGBTİ+’lara yönelik toplu nefret eylemi, bir devlet kurumunun kamu kaynaklarıyla düzenlediği ilk sefer değil. yönlendirmelerine karşı çıkmak için tüm siyasi yapıların sorumluluğu.”

CHP’li Avcılar Belediye Başkan Yardımcısı, İBB ve Avcılar Belediye Meclis Üyesi Kimet Batmaz ise LGBTİ+ hakları insan haklarıdır. “Büyük Aile Buluşması” adı altında LGBTİ+’lara yönelik düzenlenen nefret yürüyüşü suçtur. LGBTİ+’lar yalnız değil. #HateWalk’a Hayır” dedi.

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511417919.jpg

HDP, CHP GİBİ LGBTİ DESTEKLEDİ!

HDP Genel Merkezi de CHP gibi LGBT’ye destek açıklamasını sosyal medya üzerinden yapıyor ve “LGBTİ+’ları” hedef alan “Sarahane Rallisi” bir nefret suçu örgütü. Nefret suçlarından siyasi çıkar sağlamaya çalışanlar ve toplumu açıkça kutuplaştıranlar suç işliyor. HDP doğaya karşı suç işliyor ve hepsi kimliklere yönelik saldırılara karşı” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz, sosyal medyada “Gericiler iktidar güvencesi altında LGBTİ+’lara karşı nefret mitingi düzenliyor. Bu ayrımcı, ötekileştirici, hedef kitleye yönelik mitinge izin verilmemeli” ifadeleriyle desteğini gösterdi. HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay “LGBT+ hakları insan haklarıdır. Nefret söylemi, hedef gösterme, şiddet ifadeleri suçtur. Kışkırtıcı, bölücü ve kutuplaştırıcı planları ve siyasi iktidara göz yumduğunu biliyoruz!” söz konusu.

HDP Ekoloji Komisyonu Eş Sözcüsü Menekşe Kızıldere de sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “İnsanların varlığını protesto etmek nefret suçunu kitleselleştirmektir. Bu özgürlük değil, nefreti meşrulaştırmaktadır. Bir grup insanın ayağa kalkıp kadınlara karşı yürüyüş yapmasından farkı yoktur. LGBT karşıtı yürüyüş nefretten başka bir şey değil.”

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511416669.jpg

DİĞERLERİ DESTEK YARIŞINA GİRDİ!

Bazı muhalif siyasi yapılar da sosyal medya paylaşımlarıyla LGBT destekçisi olduklarını gösterdi. Bunlardan biri de İşçi Partisi idi. İşçi Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, LGBT desteğini sosyal medya hesabından şu şekilde gösterdi: “Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros: “LGBTİ’ler; Devlet eliyle kin yayanların hedef alınması kabul edilemez. Pazar günü yapılması planlanan eyleme izin veren İstanbul Valiliği ve arama videosunun “kamu spotu” adı altında yayınlanmasına izin veren RTÜK suç işliyor! Ayrımcılık suçtur!”

TİP İstanbul Milletvekili Parti Sözcüsü Sera Kadıgil de LGBT yürüyüşünü eylem olarak görmediğini belirterek, “Bu bir eylem değil, alenen nefret suçudur. “Muhafazakar şahsiyet” adı altında sesini bile çıkaramayanlar sadece insanlıklarını değil, anayasalarını da inkar ediyor.”

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511410121.jpg

KIRILDILAR! TEPKİ VERDLER!

Bazı sosyal medya hesapları, farklı şehirlerdeki barolar sosyal medyada LGBT’ye destek açıklamaları yayınlarken, farklı sivil toplum kuruluşları LGBT dayatmasına karşı yürüyüşü karalamaya çalıştı. LGBT desteği bazı farklı barolardan ve sivil toplum kuruluşlarından geldi. Öte yandan sosyal medyada bazı vatandaşlar, LGBT’ye destek verenlere tepkilerini dile getirerek, Saraçhane’de LGBT dayatmasına karşı düzenlenen yürüyüşe hakaret etti.

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511408566.jpg

BAZI SANATÇILAR DA DESTEKLENDİ LGBTİ

Bazı sanatçılar, toplumu ve çocuklarını eşcinsellikten ve LGBT dayatmasından korumak isteyen ailelerin eylemine tepki göstererek LGBT yanlısı bir duruş sergiledi. Bunlardan bazıları şöyleydi: Melek Mosso, Aylim Aslim, Mabel Matiz, Aleyna Tilki, Edis ve Athena solist Gökhan Özoğuz.

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511413324.jpg

Leave a Comment