Chelsea’de taciz skandalı! Daha yeni başlamıştı, mesajları ortaya çıkınca kovuldu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle İngiltere’de mal varlıklarına el konulan Roman Abramovich’ten Chelsea’yi satın alan Amerikalı iş adamı Todd Boehly, kulüpteki ilk aylarının ardından Alman teknik direktör Thomas Tuchel ile yollarını ayırdı ve Graham Potter’ı takıma kazandırdı. ona getirmişti. Chelsea’de Todd Boehly ve Clearlake Capital ortaklığıyla yönetilen büyük bir skandalın kulübe maddi zarar vermeden kapatıldığı ortaya çıktı.

İngiliz The Telegraph’ın haberine göre, 2007-2010 yılları arasında Chelsea’de çalışan ve yaklaşık bir ay önce yeniden Blues’ta göreve başlayan ticari menajer Damian Willoughby, futbol finans uzmanı Catalina’ya uygunsuz mesajlar gönderdiği için yeni işinden kovuldu. Kim.

MANCHESTER CITY İLE ÇALIŞAN TOM GLICK KULÜBE KATILDI

class=”medyanet-inline-adv”>

Kulübün ABD’li sahiplerinin yönetimine geçmesinden sonra ilk değişen finans ve ticari operasyonlar oldu. Manchester City’nin de sahibi olan City Group için uzun yıllardır çalışan Tom Glick işi aldı ve Glick, City’de birlikte çalıştığı Damian Willoughby’yi işe aldı.

2 YILDAN FAZLA SÜREN TACİZ…

Haberin detaylarına inildiğinde Damian Willoughby’nin mesaj yoluyla Catalina Kim’i cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı. Yaklaşık bir yıl önce gerçekleşen bu mesajla yaşanan taciz sürecinin ardından Catalina Kim’in bahsi geçen mesajları Chelsea’de ticari operasyonların başındaki Tom Glick’e gösterdiği ve Chelsea’nin bu konuda harekete geçtiği belirtildi.

Damian Willoughby ve Catalina Kim ilk olarak 2015 yılında Kim’in Manchester City ile yaptığı bir koşu sırasında bir araya geldi. Willoughby’nin Kim’e olan ilgisinin son iki yılda farklı bir yöne gittiği ve Willoughby’nin Kim’in evli olduğunu inkar etmesine rağmen ısrarla taciz mesajları gönderdiği ve bu mesajlarda müstehcen içerikli videoların yer aldığı belirtildi.

Damian Willoughby’nin 29 Ağustos’ta Chelsea’de çalışmaya başlayacağını e-posta ile öğrenen Catalina Kim, 3 Eylül’de Tom Glick’e Willoughby ile ilgili endişelerini dile getiren bir mesaj gönderdi. Bu durumu kabul edilemez bulan Chelsea yönetimi, Damian Willoughby’yi hemen görevden aldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Chelsea New'de taciz skandalı, mesajlar ifşa edildikten sonra görevden alındı

MİLYON DOLARLIK ANLAŞMALAR ETKİLENEBİLİR

Futbolun ekonomik dünyasında tanınan Catalina Kim’in bir süredir Chelsea ile büyük anlaşmalar yapmak için yakın çalıştığı ve bu anlaşmaların büyüklüğünün yüz milyonlarca doları bulabileceği belirtiliyor. Chelsea yaptığı açıklamada, Damian Willoughby’nin “derhal” görevden alındığını söyledi.

Catalina Kim konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Tom Glick’e Damian Willoughby’nin son iki yıldaki genel tavrından şikayet ettiğim doğru. Sonunda beni telefonla arayarak tehdit etti. Bunun herhangi bir Premier Lig kulübünün tahammül edebileceği bir çalışma ortamı ve kurumsal kültür olmadığına kesinlikle inanıyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

Willoughby’den konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Leave a Comment