Celtic taraftarları kraliyet ailesini protesto etti

İskoçya Premier Ligi’nde St. Celtic taraftarları ile Celtic, Mirren arasında oynanan maçta Kraliçe II. Elizabeth için bir dakikalık saygı duruşunda kraliyet ailesini protesto etti.

Ligin 8. haftasında St. Smisa Stadı’nda forma giyen Celtic, Mirren’in konuğu oldu.

Celtic taraftarları, maç öncesi Kraliçe II. Elizabeth için saygı duruşunda bulundu. “Kraliyet ailesinden nefret ediyorsan alkışla” ilahi söylüyordu.

Saygı duruşu sona erdiğinde, sahadaki bir grup taraftarın Celtic taraftarlarının kraliyet ailesini protesto ettiği görüldü.

Celtic taraftarları kraliyet ailesini protesto etti İZLE

Celtic teknik direktörü taraftarları saygılı olmaya çağırdı

AA’nın haberine göre; Celtic teknik direktörü Ange Postecoglou maçtan önce şunları söyledi: “Kraliçe’nin ölümüyle ilgili protokole uyacağız. Maçtan önce bir dakikalık saygı duruşu ve bir dakikalık alkış olacak. Bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Saygıyla yapacağız. Taraftarlarımızı istiyoruz. aynısını yapmak.” konuşmuştu.

Postecoglou, maçın ardından taraftarların kraliyet ailesine yönelik protestosu hakkında yorum yapmadı.

Kelt taraftarları kraliyet ailesini protesto etti #1

Shaktar maçında hakaret pankartı açtılar

Celtic taraftarları, Celtic’in 14 Eylül’de Shaktar Donetsk’e karşı oynadığı maçta Kraliyet ailesine karşı hakaret içeren bir pankart taşıdı.

Katolik ve Protestan İskoçların Rekabeti

İskoçya’daki Katolik destekli Keltler ile Protestan çoğunluktaki Rangers takımları arasındaki rekabet bazen kavgalara ve hatta ölümlere yol açtı.

Kelt taraftarları 2 numaralı kraliyet ailesini protesto etti

Kelt taraftarları 3 numaralı kraliyet ailesini protesto etti

Leave a Comment