Çalınan ürünü iade edip parasını istedi!

Bakırköy’deki marketten kırtasiye çalan zanlının 10 dakika sonra gelip parayı iade etmek istediği iddia edildi. Market sahibi İlhami Birlik bizden çaldığı ürünü iade edip parasını almak istiyor. Böyle bir olayla ilk kez karşılaşıyoruz” dedi.

DHA’nın haberine göre 15 Eylül Perşembe günü markete gelen zanlı, raftan 200 liralık kırtasiye malzemesi çalıp pantolonunun içine koyarak dışarı çıktı. Çalınan ürünü çantaya koyan zanlı, 10 dakika sonra markete geri döndü.

Çaldığı ürünü bırakıp gitti

Kasaya gelen hırsız, çalınan ürünü göstererek iade etmek istediğini söyledi. Market çalışanları durumdan şüphelenince satış kayıtları kontrol edildi. Ürünün satış kaydı bulunamayınca şüpheli bir hata olduğunu söyleyerek çalınan ürünü bırakıp uzaklaştı. Öte yandan hırsızlık marketin güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde zanlının ürünü pantolonunun arasına sıkıştırdığı ve dışarı çıktığı, ardından çalıntı malı bir çantaya koyarak geri döndüğü ve kasadaki çalışanlarla konuşarak iade etmeye çalıştığı anlar var.

“GERİ DÖNDÜM, PARA ALDIM DİYOR”

Market sahibi İlhami Birlik, “Müşteri gibi konuşuyor, ürünü çalıyor. Çaldıktan sonra çıkıyor, ürünleri poşete koyuyor ve iade ediyor. Bir hafta önce aldığı ürünü iade ediyor. Tamam dedik. Kontrol ettik. sistem ürün bizden alınmadı kendisine anlatınca “hata var” deyip ayrılıyor kamera kayıtlarını incelediğimizde 10 dakika önce ürünü çaldığını, sıkıştırdığını gördük pantolonunun arasına alıp dışarı çıktı.Yakın pazardan bir çanta alıp içine koyarak bize getirdi.Bizden çaldığı ürünü iade edip parasını almak istiyor.Önce başka bir yerden çalıp satmak istiyor. bize. “Bunu istediğini düşündük. Daha sonra bizden çaldığını öğrendik. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık.”

Leave a Comment