Burak Yılmaz konuştu, çevirmen Oğuzhan Özyakup oldu

class=”medyanet-inline-adv”>

Hollanda Eredivisie takımı Fortuna Sittard, sezonun 7. maçında ilk galibiyetini alarak son sırada yer aldı. Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup’un oynadığı Fortuna Sittard, evinde Excelsior’u 87. dakikada Remi Vita’nın golüyle 1-0 mağlup etti.

Karşılaşmaya ilk 11’de başlayan Burak Yılmaz 90 dakika sahada kalırken, 55. dakikada Oğuzhan Özyakup oyuna dahil oldu.

OĞUZHAN BURAK’IN TERCÜME OLDU

Burak Yılmaz, sezonun ilk galibiyetiyle 4 puana yükselen ve 16. sırada yer alan Fortuna Sittard’da maç sonu röportajında ​​yer aldı. Oğuzhan Özyakup, Burak ile birlikte çevirmen olarak çalıştı. Muhabir Leo Oldenburger soruları İngilizce sordu, Burak Yılmaz tercüme beklemeden Türkçe cevapladı, Oğuzhan Burak’ın sözlerini Hollandaca’ya çevirdi.

Burak Yılmaz’ın maç sonrası röportajı şöyle:

class=”medyanet-inline-adv”>

Soru: Hayranlar önce yuhaladı, şimdi alkışlıyorlar. Bu konudaki fikriniz nedir?

Bunlar futbolun güzellikleri, elbette olacak. Kötü gittiğinde protesto, iyi gittiğinde alkış olacak. Bunu yıllardır yaşıyoruz.

Soru: Bugün şansını denedin ama gol atamadın. Skordan memnun musunuz?

Çok mutluyum tabii. Golü kimin attığı önemli değildi. Kim atarsa ​​kazanalım. 1-0, yarım sıfır… Sadece bir gole ihtiyacımız vardı. Çok mutluyuz, kimin attığı önemli değil.

İzin verirseniz, geçen haftaki mülakata katılamadığım konusunda bir açıklama yapmak istiyorum. Geçen haftaki maçtan önce benden basın toplantısına gitmemi istediler. ‘Elbette yaparım ama tercümanla gideceğim çünkü duygularımı tam olarak ifade etmek istiyorum’ dedim. Bunu da kabul ettiler. Geçen hafta son saniyede golü yedik. Buraya geldim, ‘Röportajı tercümanla değil İngilizce yapacaksın’ dediler. Duygularımı tam olarak ifade edemediğim için gelmedim. Kimsenin bunu saygısızlık olarak görmesine izin verme, ben öyle biri değilim. Ben söyleneni yapan bir insanım. Bu yanlış anlaşılma için herkesten özür dilerim. Ondan sonra istedikleri zaman İngilizcemi tam olarak geliştirene kadar çevirmenle görüşeceğim.

Hakkımda çok şey yazılıyor. Öğrenmek istediğin bir şey varsa sorabilirsin. Her şeye açık cevap veriyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

4 GOL KRALDAN 1 ASİST

37 yaşındaki Burak Yılmaz, Fortuna Sittard formasıyla çıktığı 7 maçta 4 gol atıp 1 asist yaptı. 2 maçta forma giyen Oğuzhan Özyakup’un 1 golü bulunuyor.

SNEIJDER’LE TANIŞMA

Burak Yılmaz, galibiyetin ardından eski Galatasaray takım arkadaşı Wesley Sneijder ile bir araya geldi. İkili sosyal medyadan paylaşım yaparken Burak Yılmaz’ın paylaşımına ‘sarı-kırmızı’ kalpler koyması dikkat çekti.

Burak Yılmaz konuştu, çevirmen Oğuzhan Özyakup oldu

Leave a Comment