Bu hafta hava nasıl olacak? Sıcaklıklar düşüyor, yağmur geliyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bu hafta yurdumuzun kuzey ve batı kesimleri parçalı ve az bulutlu, Marmara Bölgesi, Manisa, Bolu, Karabük, Sinop, Giresun, Trabzon ve il genelinde yerel sağanak ve sağanak yağışlı. Rize çevresi, Düzce ve Kastamonu’nun iç kesimleri. Gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, diğer yerler hafif bulutlu ve açık olacak.

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK?

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava durumu tahminini yayınladı.

Bu hafta hava nasıl olacak Sıcaklıklar düşüyor, yağmur geliyor

HAVA SICAKLIĞI 4-9 DERECE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi’nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4-9 derece altında olacağını ve Salı gününden itibaren yağış beklendiğini duyurdu.

class=”medyanet-inline-adv”>

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olduğu Marmara Bölgesi’nde bugünden itibaren kademeli olarak azalmasının ve yağışlarla birlikte önemli ölçüde azalmasının beklendiği belirtildi. hafta ortasından itibaren mevsim normallerinin altına inmek. Açıklamada, Salı ve Çarşamba günleri yerel olarak Sakarya ve bölge genelinde Perşembe günü görülecek olan sağanak yağışların Cuma ve Cumartesi günü bölgenin doğusunda aralıklı olarak devam etmesi bekleniyor.

MGM, “Ani sıcaklık değişimleri ve kuvvetli meteorolojik olaylarla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanacak hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir” dedi. söylendi.

Bazı illerimizde bu hafta beklenen en yüksek hava sıcaklıkları (C derece) şu şekilde:

Ankara 27/19

İstanbul 24/18

İzmir 29/22

Konya 28/17

Kocaeli 29/20

Sakarya 25/19

Afyonkarahisar 27/17

Sivas 28/21

Leave a Comment