Biz vatanseveriz, sizler oy için her şeyin adil olduğunu düşünen fırsatçılarsınız.

CHP lideri Kemal KılıçdaroğluMalatya’daki programlarını tamamladıktan sonra yarın Elazığ’daki ziyareti ve grup toplantısı için bu akşam şehre geldi. Bu duruma, reklam panolarına asılan ve parti aleyhine sahte mesajlarla hazırlanan korsan afişlerinin önünde fotoğraf çekerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını yapmak ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılacak okulun temel atma törenine katılmak üzere Elazığ’a hareket edecek.

CHP TANRIKULU ELAZİĞ’TE AFİŞ TAŞIYACAK

Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesinde kentin çeşitli noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekillerini hedef alan afişler asıldı. Kılıçdaroğlu’nun iddialı ifadesi”Selahattin Denmirtaş’ın göğsüne şeref madalyası takacağımilan panolarına asılan afişler görüldü. Halktv.com.tr’ye konuşanlar, söz konusu imzasız afişleri asıyor. AKP İl Başkanlığı dedi ki.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin TanrıkuluKılıçdaroğlu’nun Elazığ’daki grup toplantısı öncesi şehirdeki reklam panolarına asılan afişlerle ilgili olarak, “Bilboardlardaki sözler bana ait değildir. Bunun bilinmesini istiyorum. 2017’de sivil ölümleriyle ilgili sözler söyledim, bunlar Meclis’in kayıtlarında, diğer sözler bana ait değil.Konuyu mahkemeye taşıyacağını söyledi.

KILIÇDAROĞLU ‘PROVOKASYON POSTERİ’ önünde poz verdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ’da asılan pankart önünde çekilen fotoğrafını paylaştı.Sizinle bizim aramızda temel bir fark var. Biz vatanseveriz ve siz, oy için her şeyin caiz olduğunu düşünen oportünistlersiniz. Vatanseverler, ülkelerinin halkını oy için devletlerini gücendirmezler. Bu oylarla ne yapmalıyım? Bu ayrımcılığın canı cehenneme! Bırak bu dili‘ tepkisini gösterdi.

Kılıçdaroğlu, afişlerden birinin önünde çektiği bir fotoğrafı da Twitter hesabından paylaştı.

Paylaştığı mesajda hükümete sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  • Kemal Bey’in şehri ziyaret etmesini kışkırtmak için her yeri bunlarla süslediler. İnanın bana, genellikle Saray provokasyonları umurumda değil; ama üzücü olan şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken kimse yurttaşlarımızın kırılan kalplerine ne olacağını düşünmüyor.

“Değer mi ey SARAY?”

  • Bunu ne için yapıyorsun? Biraz daha çalmak için. Yurttaşlarımıza hakaret etmeye, ayrım yapmaya değer mi ey saray? Gözlerin ne zaman doyacak? Hepimizin neredeyse çaresiz kaldığı bu üç günlük dünyada, bu savaşın hiç bitmemesini istiyor musun?

“BİZ VATANDAŞIZ, SİZ HER ŞEYİN SADECE OY İÇİN OLDUĞUNU DÜŞÜNEN FIRSATLARSINIZ”

  • Sizinle bizim aramızda temel bir fark var. Biz vatanseveriz ve siz, oy için her şeyin caiz olduğunu düşünen oportünistlersiniz. Vatanseverler, ülkelerinin halkını oy için devletlerini gücendirmezler. Bu oylarla ne yapmalıyım? Bu ayrımcılığın canı cehenneme! Lanet olsun bu dile!

“İNSANLARLA DOĞAL OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. HELAL DOSTU OLACAĞIZ”

  • Barışacağız. Allah’a yemin olsun ki barışacağız! Yan yana olacağız canım. Başaracağız. Mübarek olacağımızı göreceksin. Biz inatla etli çivi olmaya devam edeceğiz. Onunla vedalaşacağız. Hep birlikte, hep birlikte, inatla.”

Leave a Comment