Bitcoin ve Ethereum Bu Seviyelere Gidiyor! › CoinTürk

Bitcoin (BTC) yeniden 20.000 doların üzerine çıkmayı başarırken, kıdemli bir teknik analist kısa vadeli fiyat tahminini paylaştı.
Okuma zamanı: 2 Bir dakika

Bitcoin (BTC) yeniden 20.000 doların üzerine çıkmayı başarırken, kıdemli bir teknik analist kısa vadeli fiyat tahminini paylaştı.

Bitcoin 23.000 Dolara Ulaşacak!

Bitcoin’Bu yılın çöküşünü doğru tahmin eden analist, BTC’nin önümüzdeki günlerde toparlanabileceğini söylüyor. Piyasada Capo olarak bilinen analist, 521.100 Twitter takipçisine Bitcoin’in çapraz direnci kırdığını ve şu anda 23.000 dolarlık hedefine doğru ilerlediğini söylüyor. Capo ayrıca satış hacminin azaldığını ve dolayısıyla BTC için yerel bir dip oluşturduğunu iddia ediyor. Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) yatırım yaptığını belirten analist, BTC’nin alttan alım fırsatı sunduğunu belirtiyor. BTC’nin kısa vadede ivme kazanacağını vurgulayan stratejist, ana direncin 23.000 dolarda yer aldığına dikkat çekti. Bu direnç aşılamazsa, analist sert bir düzeltme bekliyor. Bitcoin şu anda 2.062 dolardan işlem görüyor.

Ethereum grafiğini analiz ederek, ETH için kısa vadeli bir ralli de öngörüyor. ETH’deki satış baskısının da azaldığına dikkat çeken analist, teknik verilerin ve temellerin iyi göründüğünü iddia ediyor. Analist, Ethereum’un 21 Eylül’e kadar 1.788 dolara yükselmesini bekliyor. Ethereum, Capo’nun hedefinin %23 altında ve şu anda 1.452 dolardan işlem görüyor. Birçok uzmana göre Merge’in ETH fiyatı üzerindeki etkisi uzun vadede hissedilecek. Enerji tüketimindeki devrim niteliğindeki güncellemenin ardından kurumsal yatırımların ETH’ye dönmesi bekleniyor.

Makroekonomik Faktörler!

Küresel ekonomideki durgunluk riskleriyle ilgili endişeler Bitcoin’i ve hisse senetlerini sert vurdu. Bitcoin, zirvesinden yaklaşık %70 düşüşle 20.000 doların altına düştü. Bu düşüş, hisse senedi endeksinin ayı piyasasına girmesiyle aynı zamana denk geldi. Çoğu ülkede artan faiz oranlarına ek olarak, yatırımcılar, Çince ve Avrupa’daki tedarik zinciri aksamalarının etkisi konusunda endişeli. Makroekonomik faktörlerin Bitcoin’i etkilemeye devam etmesi bekleniyor.

Analitik firması Glassnode tarafından hazırlanan bir rapora göre, Bitcoin 20.000 doların altına düştüğü için yatırımcılar dibe vurmaya devam ediyor. Güncel verilere göre 16 Eylül itibariyle en az 0.01 BTC Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10.702.698’e ulaştı. Aynı zamanda ağda oluşturulan yeni günlük Bitcoin adreslerinin sayısı da artarak 417.354’e ulaştı. Bu doğrultuda önde gelen analistlerden Ali Martinez, uzun süredir kenarda bekleyen bireysel yatırımcıların artık alım yapmaya başladığını belirtti.

Leave a Comment