“Bir oyuncuya veya takıma karşı alınan kararlar değil”

A Milli Futbol Takımımız UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup 5. maçında Lüksemburg’u konuk edecek.

Crescent-Stars teknik direktörü Stefan Kuntz ve Ozan Kabak, maç öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanacak ve 21.45’te başlayacak mücadele TRT 1’den canlı yayınlanacak.

“Öncelikle herkese ilk yıl için teşekkür etmek istiyorum.” Stefan Kuntz, “Sanırım en iyi Alman, Türk olma yolundayım” diyor. söz konusu.

“AMACIMIZ OTOMASYON VE EKİP RUHU SAĞLAMAK”
Alman teknik direktör, “UEFA Uluslar Ligi’ni bir kitap olarak görürsek, ilk 4 maç bunun ilk bölümüydü. Mayıs-Haziran döneminde oyuncularla çalışmak istedim. Çünkü amacımız sahayı otomatize etmek. . İkincisi takım ruhu. Birbirimize göre hareket eden bir takım oluşturduk. Sakatlık olmasaydı. Uluslar Ligi bitene kadar kadroyu değiştirmeyecektik.” ifadelerini kullandı.

“Asistanlarımla birlikte Süper Lig’de hiçbir maçı kaçırmadık.” Kuntz, “Emre Belözoğlu, Çağdaş Atan, Jorge Jesus, Ömer Erdoğan… Antrenörlerle konuştuk ve aynı fikirde olup olmadıklarını öğrenmek istedik.” söz konusu.

PERSONEL AÇIKLAMASI
Bazı oyuncuların Milli Takım’a çağrılmadığına değinen Stefan Kuntz, “Son 4 maçta sakatlıklar dışında kadroyu korumak istedik. Sakatlıklar olmasaydı kadroyu şu ana kadar değiştirmezdik. Uluslar Ligi’nin sonu bu yüzden Salih’i ya da diğer oyuncuları almadık bu bir oyuncuya ya da takıma karşı alındı ​​karar değil Tolga Ciğerci defansta daha güçlü bir oyuncu İsmail Türkiye’nin gençlerinden Potansiyeli olan oyuncular. Yerini kim daha iyi doldurabilir diye düşünüyoruz. Dorukhan ve Salih Özcan’ı kaybettik. Bir dövüşçü düşündük, anladık. “Uzun boylu, çok yönlü bir oyuncu. Faroe Adaları böyle bir takım olduğu için cevap verebileceğimizi düşündük” dedi.

“İLK ÖNCELİK UEFA ULUSLARARASI LİGİ”
“En büyük önceliğim Milletler Ligi’ni en iyi şekilde bitirmek.” Kuntz, “Burada olup olmayacağımı bilmiyorum ama EURO 2024’e katılmazsak, Milletler Ligi’ni ikinci bir şans olarak cebimizde tutmalıyız” dedi. söz konusu.

“GÜÇLÜ RAKİPLERLE OYNAYACAĞIZ”
Alman teknik direktör, “Geleceğe yönelik konuşmak gerekirse, 3 günde 2 maçımız olacak. Kasım ayında yeni oyuncuları deneme fırsatımız olacak. Güçlü rakiplere karşı oynayacağız. Kadroya çok sayıda genç oyuncu davet edeceğiz ve bakalım ne verebilirler.” dedi.

“Çıkış yapan ve Avrupa kulüplerine giden oyuncuların buna ayak uyduramamasının nedeni nedir?” Stefan Kuntz, “Her şeye kendi perspektifinden bakmalıyız. Cevaplaması kolay bir soru değil. Belki de genç bir oyuncuyu hemen bir Avrupa kulübüne göndermemeliyiz.” söz konusu.

OZAN ​​​​KABAK: AİT OLDUĞUMUZ YER BU DEĞİL
“Geçen yıl ve bu yılki Bard arasında düşünce ve çalışma açısından hiçbir fark yok.” Ozan Kabak, “Bildiğim bir lige yeni döndüm, sonuçlar gelmeye başlayınca kendimi daha iyi hissediyorum.” söz konusu.

Sezona iyi başladığını söyleyen Ozan, “Hoffenheim’da iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İyi bir futbolcu olduğumu düşünenler var, bu beni motive etti. Uygun olduğum için uyum sürecimi çabuk atlattım. Alman Ligi.” ifadelerini kullandı.

Genç futbolcu, “Öğretmenimiz grubumuz netleşir açılmaz tüm maçlarımızı gol yemeden kazanmamız gerektiğini söyledi. Burada olmak çok keyifli, umarım bu güzel hava güzel sonuçlarla devam eder. Önümüzdeki iki maçı gol yemeden kazanmak istiyoruz. Ait olduğumuz yer burası değil.” dedi.

Leave a Comment