Binance CEO’sundan Önemli Kripto Para Uyarısı!

Geçen hafta Bitcoin 21 bin doları aştığında “umarım panik satışı yapmamışsınızdır” diyen Binance CEO’su, kripto para yatırımcılarını bir konuda daha uyarıyor.

Binance CZ’den kripto yatırımcılarına mesaj

15 Eylül’de kripto para piyasası, Ethereum birleşmesinin tamamlanmasının ardından serbest düşüşe geçti. Yükselişi bir “haberi satma” fırsatı olarak gören yatırımcılar, Ethereum fiyatını %10’dan fazla düşürdü. Bitcoin de aynı oranda çift haneli değer kaybetti. Önde gelen kriptoların kırmızıda işlem görüyor olması altcoin piyasasını da beraberinde sürükledi. Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 19.400.08 dolar ve 1.415.58 dolar seviyelerinde dip yaptı.

Bu arada, Binance CEO’sunun düşüş sırasındaki mesajı, uzun vadeli güvenini vurguladı:

Çabucak zengin olmak istiyorsanız, kriptoya dokunmayın.

CZ, Beyaz Saray’ın enerji raporuna da değindi. Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda ABD Başkanı Joe Biden’ı destekleyen açıklamalara yer verdi.

CZ, Joe Biden’ın düzenleyici politikasını destekliyor

Mart ayında ABD Başkanı Joe Biden, federal kurumlardan kullanıcıları koruyan daha iyi düzenlemeler tasarlamak için kripto pazarını analiz etmelerini istedi. Biden’ın emrinden altı ay sonra, hükümet yetkilileri bir kripto düzenleyici çerçeve için teklifleri kapsayan raporlar yayınladı.

Perşembe günü yayınlanan raporlar, netlik eksikliği nedeniyle birkaç kripto şirketinden kripto ekosisteminin köşelerine yönelik eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Bu iddiaların aksine Binance CEO’su kripto düzenlemesine ilişkin ilk hükümet belgelerini övdü. Ayrıca milletvekilleriyle çalışmayı da hedefledi.

CZ Cumartesi günü tweet’lerinde şunları söyledi:

ABD kripto düzenlemesine yönelik tüm hükümet yaklaşımı, bu alanı yöneten mevcut eyalet yasalarına ve düzenlemelerine çok ihtiyaç duyulan tutarlılığı ve netliği getirecektir. Doğru düzenlemeler, teknolojik yeniliği yönlendirecek ve kriptonun temel değer olan özgürlük ve yetkilendirme önermelerini korurken, tüketicinin korunması ve seçimi için doğru korkulukların yerinde olmasını sağlayacaktır.

CZ, küresel kripto para birimi düzenleyicileriyle işbirliğine bayılıyor

ABD’nin kriptodaki mali suçlara odaklanması ve kötü aktörlere karşı planları CZ’den özel övgü aldı. Önerilen politikalara atıfta bulunan CEO, yeni düzenlemeyi memnuniyetle karşılama ve uyma niyetini dile getirdi. Tersine, Blockchain Association ve Crypto Council Innovation dahil olmak üzere birçok kripto endüstrisi lideri, dikkate alınan yeni kuralları vurgulayan raporları eleştirdi. Örneğin, Birlik raporun “önemli tavsiyelerden” yoksun olduğunu tespit etti ve Yönetim Kurulu’nu başlattı. Yönetmen, raporun risklere çok fazla odaklandığını söyledi.

Binance CEO'su: LUNA Crash Bu Altcoinler İçin Bir Uyarıdır!

Aynı şekilde, Crypto Council for Innovation’ın CEO’su Sheila Warren, tavsiyelerin olması gerektiği kadar net olmadığını ve “modası geçmiş ve dengesiz” olduğunu söyledi. Özellikle Zhao, dünyadaki yasa koyucuları her zaman destekler ve onlarla işbirliği yapar. Örneğin, geçen hafta Paris’te Binance Blockchain Haftası sırasında Avrupa Birliği’nin Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) kurallarını da övdü. CZ, bunun “küresel bir düzenleyici standart” olacağını da sözlerine ekledi.

Şimdiye kadar kripto para borsası Binance, İtalya, Fransa ve İspanya gibi Avrupa’da çeşitli rejimlere lisans verdi ve İngiltere ve Hollanda’da lisanslama engelleriyle karşılaştı.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizimle iletişime geçin. heyecanve, Facebook‘ta ve Instagramtakip et ve Telgraf ve Youtube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi: Kriptokoin.com’da yer alan yazı ve yazılar yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Cryptokoin.com herhangi bir kripto para birimi veya dijital varlık almanızı veya satmanızı önermez ve Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle yatırım kararlarınızdan Kriptokoin.com ve sitedeki yazıların yazarları sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu makaledeki şirket, varlıklar veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’un haber içeriklerinden alıntı yapmak ve link vererek alıntı yapmak Kriptokoin.com’un iznine tabidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve herhangi bir platformda yayınlanamaz. Kriptokoin.com’un kod, tasarım, metin, grafik ve diğer tüm içeriklerini fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuata aykırı olarak kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Leave a Comment