Biden hakkında soru sormakta ısrar eden gazeteciye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği yanıt herkesi güldürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in ABD’de gerçekleştirdiği 72’nci genel kurul toplantısı için ülkeye gitti. Önceki günlerde Central Park’ta yaptığı yürüyüşle sosyal medyanın gündeminde olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda dünya liderlerine hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanı Fahrettin Altun ve Bakan Murat Kurum ile koridorda yürürken bir muhabirin soru talebini geri çevirmedi.

Muhabire selamla yaklaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sor, ne soracaksın?” dedi. ve kadın muhabirin sorusunu dinledi. İlk olarak, “Biden’ı görmek ister misiniz?” “AA neden?” Cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biden ile ayrı bir ikili görüşme yapmak ister misiniz?” dedi. “O Biden, ben Erdoğan’ım” sorusuna yanıt vererek kahkahalara neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, “Senatörlerle F-16 hakkında konuştunuz mu?” diye sordu. “Olumlu konuşuyorlar, onaylayacaklar gibi görünüyor” diye yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, muhabirin sorularını dinledikten sonra salondan ayrıldı.

Barış Yahya Çinçin

Joe Biden Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment